» Чорновол змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт

03 декабрь 2020, Четверг, 03:39

Чорновол змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт

24 апреля 2020г.
0
630_360_1586857282-1482

Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід колишньому народному депутату Тетяні Чорновол з цілодобового домашнього арешту на нічний. Таке рішення оголосив головуючий суддя, передає Резонанс 24 квітня із посиланням на Укрінформ.

"Колегія суддів постановила: апеляційні скарги захисників задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва про застосування запобіжного заходу у вигляді (цілодобового – ред.) домашнього арешту відносно Чорновол скасувати. Постановити нову ухвалу, якою клопотання слідчого ДБР задовольнити частково. Застосувати щодо Чорновол запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на певний період доби – у період часу з 22:00 до 6:00, строком до 8 червня 2020 року", - сказав суддя.

За його словами, суд також поклав на Чорновол такі обов’язки: прибувати до слідчого, прокурора, суду із встановленою періодичністю; не відлучатися із населеного пункту без дозволу прокурора, слідчого, суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання і\або місця роботи; утриматися від спілкування зі свідками, здати на зберігання свої документи для виїзду за кордон.

- Із практики цієї колегії "на даному етапі провадження суд не вправі вирішувати ті питання, які він повинен вирішувати під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, а на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінальних правопорушень вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів". Готова зробити ставку, що це буде в тексті і у нас. Я навіть використала це в своїй апеляційній скарзі, - написала у Facebook адвокат Чорновол - Ірина Кузіна, відповідаючи на питання чи говорили щось по суті підозри?

У свою чергу співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко ще раз акцентувала, що т.з. справа Чорновол - "шита білими нитками режиму Януковича".

ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙСУД ВІДПРАВИВ ЧОРНОВОЛ ПІД ДОМАШНІЙ АРЕШТ

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва відправив колишню народну депутатку Тетяну Чорновол під цілодобовий домашній арешт до 8 червня, задовольнивши клопотання прокуратури.

Експерший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша "загострив увагу ДБР і суспільства щодо неприпустимості втягування органу в політику і уникнення помилок в кваліфікації дій", а також застеріг владу від "провокування нового конфлікту в державі всупереч тверезому глузду і думці всього свідомого українського суспільства".

Як нагадує Резонанс, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков раніше назвав обшуки у Чорновол та вручення їй підозри у вбивстві, "жагою помсти".

"Непідсудних в країні немає - і бути не має. Усі і герої, і прокурори повинні відповідати на пред'явлені звинувачення. Але те, що відбувається в відношенні Тані - неадекватно і ганебно", - зазначив Аваков і запросив ДБР "прийти і до нього, так як в лютому 2014 року теж був на Майдані".

ЩОДО «СПРАВИ» ЧОРНОВОЛ

У свою чергу у відеозверненні в.о. директор ДБР Соколова щодо «справи Чорновол» він звернути увагу на те, що "кримінальне провадження за фактом вбивства громадянина Захарова під час масових протестів, розслідувалось з 2014 по 2017 роки слідчими Нацполіції".

- Саме завдяки нашим колегам з Нацполіції було зібрано основні докази по справі, проведено ряд важливих експертиз, допитано свідків та встановлено осіб, причетних до вчинення особливо тяжкого злочину, - наголосив Соколов. - В подальшому, за рішенням колишнього Генерального прокурора вказане кримінальне провадження передано для здійснення досудового розслідування до Управління спеціальних розслідувань ГПУ, співробітниками якого з 2017 року до передачі провадження в ДБР не проводилось жодної слідчої дії.

25 березня 2020 року прокурором Департаменту процесуального керівництва у справах Майдану епізод за фактом загибелі Захарова передано для подальшого розслідування до територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві.

За словами Соколова, "задля забезпечення конституційних прав та свобод, враховуючи те, що Тетяна Чорновол є матір’ю неповнолітніх дітей, є учасником АТО, а також приймаючи до уваги ситуацію, яка склалася з поширенням COVID-19, слідчими ДБР запропоновано суду на період подальшого слідства обрати запобіжній захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Після закінчення розслідування даного кримінального провадження та скерування його для розгляду по суті, лише судом буде встановлено вину Чорновол у вчинені вказаного злочину та обрано вид покарання".

ЛУЦЕНКО ТА ГОРБАТЮК ЗАЯВИЛИ ПРО НЕЗАКОННІСТЬ ПІДОЗРИ ТЕТЯНІ ЧОРНОВОЛ (ОНОВЛЕНО)