18 квітень 2024, Четвер, 06:28

Максимально звужуємо кільце навколо російського військово-політичного керівництва, – Єнін

11 Січня 2021г.
Снимок экрана 2021 01 11 в 00.24.08

Справа збитого в небі над Донбасом літака рейсу МН17 на сьогодні розглядається як мінімум у трьох площинах.

Про нові подробиці розслідування гучної авіакатастрофи в ексклюзивному інтерв'ю каналу "Дом" розповів заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін, передає Резонанс 11 січня.

Авіалайнер, який виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, як відомо, збили над непідконтрольною Києву частиною Донбасу 17 липня 2014 року.

Зазначимо, що міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак збили з установки "Бук", яка належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО Збройних сил Росії.

"Питання "Боїнга" розглядається як мінімум у трьох площинах. Перша — це, звичайно ж, кримінальний процес, який за згодою всіх постраждалих держав триває у нідерландській кримінальній юрисдикції", — розповів Єнін.

Другий процес, за його словами, — це справа, яку веде Україна в Міжнародному суді ООН проти Росії в межах конвенції про недопущення фінансування тероризму.

"Втретє ми чуємо про питання "Боїнга" в межах позову Нідерландів та України проти Російської Федерації, який найближчим часом почнуть розглядати в ЄСПЛ, — зазначив дипломат. — Таким чином ми максимально звужуємо кільце навколо російського військово-політичного керівництва, залучаючи не лише окремих фізичних осіб, причетних до скоєння цього особливо тяжкого злочину, а й країни як такої".

Чого очікувати від розслідування звичайним громадянам на тимчасово непідконтрольних територіях — заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін розповість у найближчих випусках програми "Право на право" на телеканалі "Дом".

ЗАСТУПНИКОМ ГЛАВИ МЗС СТАВ ЕКСЗАСТУПНИК ГЕНПРОКУРОРА ЄВГЕНІЙ ЄНІН

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram