12 квітень 2024, П'ятниця, 23:36

НАБУ згадало за Кононенка (документ)

5 Січня 2021г.
Ігор Кононенко

Національне антикорупційне бюро України викликає на допит ексзаступника голови фракції «Блоку Петра Порошенка» та колишнього народного депутата України Ігоря Кононенка. Його чекають 11 січня о 10:00 як свідка.

Відповідна повістка оприлюднена на сайті НАБУ, - пише Резонанс 5 січня.

У повідомленні вказано, що Головний підрозділ детективів НАБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 52018000000000182 від 02.03.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 КК України.

- З огляду на попередні неявки без поважних причин на виклики публікуємо повістку про виклик свідка у вказаному кримінальному провадженні Кононенка Ігоря Віталійовича, зареєстрованого за адресою: вул. Рейтарська, м.Київ, і який проживає за адресою: вул. Радіальна, м. Київ. Вам необхідно прибути 11.01.2021 на 10 год. 00 хв. до старшого детектива Національного бюро Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Коцюби Олега Павловича за адресою: м. Київ, вул. Василя Сурикова, 3, для участі в проведенні допиту та інших процесуальних дій у кримінальному провадженні № 52018000000000182 від 02.03.2018, - акцентували у Бюро.

ДЕМЕРКУРИЗАЦИЯ МЕРКУРИЯ, ИЛИ КОМУ ВЫГОДНО ОТРАВЛЕНИЕ КОНОНЕНКО

За даними ЗМІ, Ігоря Кононенка викликають до НАБУ у межах справи про приватну фірму «Аркона Газ-Енергія».

За даними слідства, 2016 року ТОВ «Аркона Газ-Енергія» неодноразово і безуспішно зверталося до Державної служби геології та надр України щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Однак згодом склад власників компанії змінився – державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень ТОВ.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила Держгеонадра надання ТОВ «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища. Після цього задіяні особи розподілили ролі і розробили план із заниження суми збору за видачу спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону. Вони використали показники проєктних видобутків газу і конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, що не існують, у тому числі амортизаційні відрахування, у результаті чого встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу у 3,8 млн грн. При цьому початкова вартість продажу спецдозволу мала б становити 200,6 млн грн.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору та дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами дорівнює 196,8 млн грн, що і становить розмір збитків, завданих державному бюджету України.

ЯРЕМА ДОПОМОЖЕ КОНОНЕНКУ ПОБОРОТИ КОРУПЦІЮ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ