26 травень 2024, Неділя, 19:14

Напередодні Дня СБУ припинено діяльність воєнізованого збройного формування Семенченка

25 Березня 2021г.
Fb095869fd1783957cef13a237afa28f

Прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими та оперативниками Служби безпеки України викрито та припинено діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування. П’ятьом особам, серед яких народний депутат 8 скликання Семен Семенченко та агент НАБУ Євген Шевченко, повідомлено про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Резонанс 25 березня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Діяльність формування була спрямована на вчинення тяжких злочинів, в тому числі проти основ нацбезпеки.

Контроль та координацію злочинної організації здійснювали 15 громадян України.

АГОНІЯ «БОРЦІВ З КОРУПЦІЄЮ»

Вони, зокрема, вербували її потенційних учасників, надаючи перевагу колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях. Підготовка членів незаконного формування відбувалась на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області – там проходили бойові вишколи, тренування поводження зі зброєю, навики військових бойових дій. Також частина членів військової компанії навчалася у центрах підготовки за кордоном.

Встановлено, що організаторами такої діяльності були Семен Семенченко, Євген Шевченко та ряд інших осіб.

ПРО НОВІ ШТРИХИ КРИМІНАЛЬНОГО МИНУЛОГО КОСТЯНТИНА ГРІШІНА ТА ЙОГО ПЕРШОГО “ХРЕСНОГО БАТЬКА”

Окрім цього, за версією слідства, вони також можуть бути причетні до протиправної схеми ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації.

У ході спецоперації з викриття діяльності даного не передбаченого законом збройного формування проведено близько 80 обшуків за адресами офісного приміщення, місць проживання, тимчасового перебування та тренування фігурантів справи у столиці, Київській і Донецькій областях.

Вилучено фінансову документацію та чорнові записи щодо організаційної структури збройного формування, особові справи учасників, пристрій для забезпечення конфіденційних перемовин, а також великий арсенал зброї майже 5,5 тисяч набоїв різного калібру; 7 реактивних протитанкових гранат РПГ-26; 4 підствольних гранатомети; ручний кулемет Калашнікова; 2 автоматичні гвинтівки; 3 пістолети та 3 автомати Калашнікова АКС та АКС-74; 7 помпових рушниць; 38 гранатометних пострілів ВОГ-25, 21 гранату (зокрема, Ф-1 та РГД-5); 16 запалів УЗРГМ та 6 тротилових шашок, пластид;, тощо.

ГРУЗИНСКИЕ ПРИКЛЮЧЕНИЯ СЕМЕНЧЕНКО

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram