» Профільний Комітет Ради підтримав законопроєкт, який дозволяє звільнити Ситника

01 грудень 2022, Четвер, 09:04

Профільний Комітет Ради підтримав законопроєкт, який дозволяє звільнити Ситника

28 Квітня 2020г.
0
Снимок экрана 2020-04-28 в 13.08.55

28 квітня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності було підтримано за основу законопроект 3133, який дозволяє звільнити з посади директора НАБУ Артема Ситника через вчинення ним адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

Представив проект його співавтор, народний депутат Олексій Гончаренко. Він зазначив, що цей законопроект ліквідує упущення в законодавстві. Так, в законі про НАБУ забороняється призначення на посаду осіб, які вчинили корупційне правопорушення, але не прописана процедура звільнення осіб, щодо яких рішенням суду встановлено факт вчинення такого корупційного правопорушення.

«Для України погано, коли Національне антикорупційне бюро очолює корупціонер. Зобов’язання тримати корупціонера на посаді директора НАБУ перед МВФ Україна ніколи не приймала», — підкреслив він.

Фракція «Голос» подала більше 10 альтернативних законопроектів.

Під час засідання виступила голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільска, зазначивши, що законопроект 3133 суперечить чинному законодавству. Також вона підкреслила, що суд не визначив санкцію для голови НАБУ Ситника у вигляді позбавлення права обіймати певні посади, тому звільнити його не можна.

«Ми в жовтні 2019 року голосували Верховною Радою і ухвалили рішення, що державного службовця можна звільнити з державної служби у випадку вчинення ним корупційного правопорушення тільки в тому випадку, коли суд наклав санкцію у вигляді позбавлення права обіймати певні посади. Це гарантія збереження на посадах добросовісних держслужбовців. Станом на зараз не можна звільнити за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, наприклад, секретаря голови райдержадміністрації, а ви зараз пропонуєте спростити звільнення голови НАБУ та Генпрокурора. Я не розумію, це ви зараз робите, щоб наступного разу було простіше Генерального прокурора звільнити?», — підкреслила Анастасія Красносільска.

Також вона зазначила, що прийняття такого законопроекту ставить під сумнів співпрацю з МВФ.

У ВРП НЕ ЗНАЙШЛИ ПІДСТАВ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ ДИСЦИПЛІНАРНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЗА СКАРГОЮ СИТНИКА НА СУДДІВ САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ

Як інформував Резонанс, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що має намір звернутися до Європейського суду з прав людини стосовно рішення українського суду про адміністративне стягнення з нього у вигляді штрафу за незазначений у декларації відпочинок у Рівненській області. Крім того, він повідомив, що подав відповідну скаргу до Вищої ради правосуддя. Водночас Ситник твердить, що якщо надійде вимога сплатити штраф, то він його сплатить, але продовжить добиватися справедливого рішення.

- Ви будете сміятись, але виявилось, що директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник відмовився сплачувати штраф, накладений на нього Сарненським районним судом за вчинення корупційного правопорушення, - написав у соцмережі журналіст Володимир Бойко.