» Прокуратура Хмельниччини вимагає додержання конституційних прав в’язнів

14 серпень 2022, Неділя, 00:26

Прокуратура Хмельниччини вимагає додержання конституційних прав в’язнів

17 Липня 2018г.
0
02

Пріоритетом для органів прокуратури області є забезпечення додержання конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи.

Як повідомили Резонансу у прокуратурі Хмельницької області, задля забезпечення ефективного нагляду за додержанням вимог законодавства забезпечено проведення регулярних перевірок та принципове реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених та засуджених.

З метою усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності, у першому півріччі 2018 року прокурорами внесено 243 документи реагування. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 130 працівників кримінально-виконавчої служби, органів Національної поліції та інших посадових осіб.

За даними начальника відділу прокуратури області Олександра Щербатюка, результати наглядової діяльності прокурорів позитивно вплинули на стан додержання законів щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення затриманих, ув’язнених та засуджених, режиму їх тримання, запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню, дотримання конституційних прав громадян у спеціальних установах, слідчому ізоляторі та виправних установах.

Окрім цього, вжитими заходами покращено якість роботи оперативних підрозділів виправних установ щодо перекриття каналів надходження до охоронювальних зон заборонених предметів. Зокрема, при спробі доставлення на територію колоній загалом виявлено та вилучено більше 120 г наркотичних речовин та 40 мобільних телефонів, не допущено потрапляння колюче-ріжучих предметів.

Зокрема, за процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області викрито інспектора виправної колонії під час спроби пронести метадон на територію колонії. 20 червня 2018 року інспектора було затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За вказаним фактом здійснюється досудове розслідування за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне зберігання наркотичного засобу з метою збуту та збут чи передача в місця позбавлення волі).

Як нагадує Резонанс, 27 лютого 2018 року слідчим суддею Хмельницького міськрайонного суду  обрано запобіжний захід у вигляді  тримання під вартою начальнику однієї із виправних колоній Хмельницької області, а  його заступнику – запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Їх підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. А саме у тому, що вступивши у злочинну змову між собою щодо отримання неправомірної вигоди від матері одного із засуджених за неперешкоджання умовно-достроковому звільненню засудженого від відбування покарання, а також позитивне вирішення питання щодо дострокового звільнення її сина з виправної установи.  За таку «послугу» мати передала  заступнику колонії 3 тис доларів.