24 червень 2024, Понеділок, 10:53

Відеоімоніторинг у системі ДКВС сприяє дотриманню прав людини

13 Липня 2018г.
29597809 427928540962162 4595362606716818069 N

Щодо забезпечення підрозділів охорони та безпеки сучасним озброєнням, спецзасобами відповідно до міжнародних стандартів.

Нині розробляється проект Інструкції щодо норм належності озброєння, боєприпасів, засобів індивідуального захисту, активної оборони, радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, навчальних закладів ДКВС України і воєнізованих формуваннях міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

У кожному міжрегіональному управлінні створені центри моніторингу відеоінформації з виведенням сигналу камер відеоспостереження з усіх установ виконання покарань та слідчих ізоляторів. У свою чергу, відеоінформація з центрів моніторингу міжрегіональних управлінь виводиться для контролю та опрацювання до центру відеомоніторингу Адміністрації ДКВС України.

Інформація, отримана в ході моніторингу, щоденно опрацьовується, узагальнюється та доповідається керівництву для вжиття заходів реагування у разі виявлення відповідних недоліків;

- в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах для контролю за станом і порядком несення служби використовується близько 570 відеореєстраторів і 5000 камер відеоспостереження.

Із метою забезпечення дотримання прав людини і громадянина, реалізації законних прав та інтересів засуджених і осіб, узятих під варту, а також безпеки персоналу і громадян, які перебувають на території установ, впроваджено портативні відеореєстратори, які використовуються персоналом під час несення служби.

Адміністрацією ДКВС України вживаються заходи щодо посилення режиму та охорони засуджених і осіб, узятих під варту, під час перебування в лікувальних закладах МОЗ та забезпечення належного контролю за несенням служби особовим складом варт у цих закладах. Так, у березні поточного року розпочато впровадження засобів відеоспостереження в приміщеннях палат лікувальних закладів МОЗ, які спеціально виділені та використовуються для проходження стаціонарного лікування засудженими і особами, узятими під варту, з дистанційним виведенням інформації до центрів відеомоніторингу міжрегіональних управлінь та Адміністрації ДКВС України

28535151 1850952991581933 2140617925 N
Денис Чернишов Заступник Міністра юстиції України, куратор Державної кримінально-виконавчої служби України