17 квітень 2024, Середа, 09:02

“Справу Шарія” внесено до ЄРДР на законних підставах, вона матиме обвинувальний вирок, – Голомша

16 Лютого 2021г.
Maxresdefault

Діяльність проросійського блогера Анатолія Шарія безумовно підпадає під статтю 111 “Державна зрада”.

Про це в ефірі “Прямого” 16 лютого заявив екс-перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша, передає Резонанс.

“Якби я особисто керував процесуальним керівництвом, то я гарантую, що ця справа була б у суді. Органи слідства СБУ чітко вказали, що, починаючи з 2014 року, йшла дискредитація. Тому я так розумію, що мова не йде, що справа внесена до реєстру саме зараз тільки на якомусь одному факті. Друге. Коли проаналізуєш всі ці його висловлювання, інформаційні входження в соцмережі, в інформканали, то вони чітко збігалися з позицією Російської Федерації”, – сказав Голомша.

Він звернув увагу на те, що російські телеканали чітко підхоплювали всі меседжі Шарія і поширювали їх в Росії.

“Що стосується розпалювання національної ворожнечі, то я особисто читав і мені було прикро та неприємно, коли він порівнював западенців з тваринами, коли розповідав дуже ганебні речі. І таким чином зводив людей, продовжував поширення тієї проросійської політики – це міжетнічна і міжнаціональна ворожнеча”, – додав Голомша.

Він зауважив, що дії Шарія безумовно підпадають під статтю 111 “Державна зрада”.

“Тому що там вказано, що інформаційна політика на користь іноземної держави навіть тоді, коли вона тебе не просить, – це є злочин, це є державна зрада. І розпалювання не тільки в цьому питанні. А це було дуже багато випадів на вулицях, коли він висловлювався стосовно націоналістів, трактуючи це нацизмом, чим завгодно. Це представництво “російського світу”, які є чистими шовіністами, які дійсно профашистськими організаціями дискредитують все українське, вони дискредитують Україну. І я вважаю, що ця справа порушена або внесена до реєстру законно і має мати обвинувальний вирок”, – завершив Голомша

ШАРІЮ ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ У ДЕРЖЗРАДІ НА КОРИСТЬ РФ

Як повідомляв Резонанс, за процесуального керівництва Київської міської прокуратури слідчими СУ ГУ СБУ в м. Києві та Київській області повідомлено про підозру 42-річному громадянину України у державній зраді та розпалюванні національної ворожнечі та ненависті (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 161 КК України).

ОАСК ВІДКРИВ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ЩОДО ЗАБОРОНИ ДІЯЛЬНОСТІ «ПАРТІЇ ШАРІЯ»

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram