21 лютий 2024, Середа, 10:17

СЗРУ оприлюднює нове видання архівних документів про гетьманський рух в еміграції

0
Гетьманат (123 розділи) ч 1200x1200

Галузевим державним архівом Служби зовнішньої розвідки України підготовлено тритомне видання під назвою «Гетьманський рух минулого сторіччя в архівних документах розвідки». До нього увійшли 253 розсекречені й оцифровані архівні документи, датовані 1920–1930 роками, що зберігалися у 57 томах 15 архівних справ.

Про це інформує Резонанс 28 квітня із посиланням на «Галузевий державний архів СЗРУ».

Це матеріали про гетьмана Павла Скоропадського та його рід, окремих діячів Гетьманату, гетьманський Фонд визвольної боротьби, діяльність гетьманців у еміграції в Європі, Америці та Канаді, організаційний устрій, функції та головні напрями роботи гетьманського руху. Серед документів – оригінали та копії наказів, розпоряджень, резолюцій зборів і нарад, листів, анкет, заяв, пояснювальних записок, офіційних видань іноземних країн та друкованих видань українських еміграційних партій та угрупувань, а також зображення печаток, символіки, власноручних підписів провідників гетьманського руху, світлини тощо.

Зазначені документи збиралися свого часу радянськими органами державної безпеки з метою стеження за діяльністю гетьманського руху в еміграції і безпосередньо за гетьманом Павлом Скоропадським, дискредитації та припинення функціонування українських емігрантських організацій.

Нині Галузевим державним архівом СЗРУ на виконання Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 рр.» на системній основі здійснюється опрацювання та оприлюднення цих та інших матеріалів.