» Арахамія заявив про фальсифікацію у кримінальному провадженні про вибух у Балаклії

23 сентябрь 2020, Среда, 06:04

Арахамія заявив про фальсифікацію у кримінальному провадженні про вибух у Балаклії

27 апреля 2020г.
0
взрыв-арсенала-балаклея-scaled

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що тимчасова слідча комісія (ТСК) парламенту з розслідування вибухів на складах боєприпасів в Балаклії Харківської області у 2017 році встановила, що це було навмисне мінування та підрив.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook   , додавши, що на прохання ТСК Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. М. С. Бокаріуса провів експертизу, результати якої показали, що в землю було закладено вибухівку, - повідомляє  Резонанс 27 квітня із посиланням на ТСН.

"Її результати показали, що воронка в районі перших вибухів утворилась внаслідок фугасної дії направленого вибуху заглибленого в ґрунт заряду бризантної вибухової речовини, до складу якої входили тринітротолуол (тротил), гексоген, тетранітропентаеритрит (ТЕН), що є характерним для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії. Судячи з розміру воронки, для цього в землю мало бути закладено два ряди кумулятивно-фугасних зарядів по п'ять штук у кожному. Це приблизно 760 кілограм вибухівки, якщо вести ;мову про, наприклад, КФЗ-1. І таких воронок було до десяти", - написав Арахамія.

Він також зазначив, що ТСК вдалося спростувати версію про атаку російського безпілотника, яку активно підтримував тодішній Генпрокурор і Головний військовий прокурор, а наразі досі на ній наполягає і СБУ.

За словами лідера фракції "Слуга народу", проти цієї версії свідчать два факти:

- експертиза встановила, що причиною одного з перших вибухів, з якого все почалося, був підрив спеціальних зарядів, які заздалегідь були закладені в землю, в результаті вибуху утворилась воронка, яка має величезні розміри, таких воронок на території арсеналу виявлено до 10;

є матеріали слідства, які підтверджують, що в момент вибуху в районі

- Балаклії не було жодних літальних апаратів, а відомості Укравіаруху про прольот безпілотніка не витримують жодної перевірки та суперечать здоровому глузду.

Арахамія також заявив про фальсифікацію матеріалів кримінального провадження, оскільки ТСК встановила розбіжності між версією групи слідчих і реальними обставинами справи, також про те, що у ТСК є підстави припускати, що військовослужбовці арсеналу знали про мінування.

"Зрозуміло, що закласти стільки кумулятивно-фугасних зарядів неможливо так, щоб це ніхто не побачив. Разом із цим їхнє встановлення потребує спеціальних знань та навичків. Це дає підстави припускати, що все робилося в умовах очевидності для військовослужбовців частини і не за один день. Але в матеріалах справи цього немає, а ті, хто вели розслідування, за дивним збігом обставин, після цього отримали підвищення по службі", - зауважив Арахамія та анонсував розширений брифінг з цього приводу 27 квітня.

СЛІДСТВО НЕ ВІДКИДАЄ ВЕРСІЮ ТЕРАКТУ У ВИБУХАХ ВІЙСЬКОВОГО АРСЕНАЛУ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

Як писав Резонанс 9 жовтня 2018 року, група військових прокурорів з‘ясовує на місці причини вибухів на території 6 арсеналу Міністерства оборони у Чернігівській області. Зокрема тривають допити чатових воєнізованої охорони ЗСУ, які здійснювали безпосередню охорону території зберігання боєприпасів, та інших свідків надзвичайної події. Також ще уточнюються завдані збитки.

Крім недбальства військових (кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України) правоохоронці перевіряють й інші версії. "За наявною інформацією, версію теракту слідство також не відкидає. Зокрема, вона також опрацьовується фахівцями оперативних підрозділів правоохоронних органів та Міністерства оборони України", - поінформували у прес-службі ВП ЦРУ.

БАЛАКЛЕЯ: ГЕНЕРАЛЬСКИЙ ПРИГОВОР