14 квітень 2024, Неділя, 01:04

Завершено розслідування справи Гладковського

4 Червня 2020г.
Screenshot 1 52.jpg

Спеціалізована антикорупційна прокуратура на НАБУ завершили розслідування справи за підозрою колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олега Гладковського у зловживанні службовим становищем.

Про це повідомляє Резонанс 4 червня із посиланням на САП.

- Встановлено, що експосадовець РНБО використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, частки у статутному капіталі якої належали саме посадовцю та його близьким особам, а саме - ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», - поінформували у Антикорупційній прокуратурі. - Так, вказана особа забезпечила включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю коштом державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами в дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».

У той же час заступник міністра оборони та директор департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони організували закупівлю в межах державного оборонного замовлення вищезгаданих вантажних автомобілів.

МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ ИЛИ МИНИСТЕРСТВО РЭКЕТА И КОРРУПЦИИ?

- Не зважаючи на те, що ці автівки не відповідали вимогам уряду – йде мова про рівень локалізації (обсяг робіт зі створення транспортного засобу безпосередньо в Україні з метою підтримання вітчизняного виробника), який мав становити не менше 60%, натомість становив лише 10%, компанія все одно отримала замовлення. Компанія погодилась довести рівень локалізації до 20% до кінця 2017 року і подальшого його збільшення до 30% впродовж трьох років. Однак умови ці так і не виконала, незаконно переклавши витрати зі збільшення рівня локалізації на бюджет, - наголосили у САП. - Крім того з’ясувалося, договір між Міністерством оборони та компанією-виробником передбачав часткову передоплату, а також фіксування ціни товарів. Проте всупереч цій умові, ціна за товари була збільшена і відповідальні за проведення закупівлі посадовці департаменту Міноборони її погодили, попередньо узгодивши це питання з заступником Міністра оборони. Як наслідок, фірмі незаконно переплатили 17,44 млн грн.

КЕРІВНИКА ДЕПАРТАМЕНТУ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ МІНОБОРОНИ ПРИЗНАЧИЛИ «ЦАПОМ-ВІДБУВАЙЛОМ» ?

У жовтні 2019 році було повідомлено про підозру колишньому першому заступнику секретаря РНБО. У квітні 2020 року - ексзаступнику міністра оборони та директору департаменту Міністерства оборони. Вказаним особам інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Також, колишньому посадовцю РНБО інкриміновано внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинення злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України. Так, експосадовець не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було достовірно відомо, а саме 54 тис дол США за 2016 рік, 63 тис дол  США за 2017 рік та 47,5 тис дол США за 2018 рік.

Нині досудове розслідування у справі завершено. Матеріали кримінального провадження відкрито підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення.

Після чого обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

У свою чергу 3 червня слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора САП та продовжив строк дії обов'язків, покладених на експершого заступника секретаря РНБО, до 23 липня 2020 року включно.

Підозрюваний зобов'язаний: прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді або суду за першою вимогою; повідомляти детектива, прокурора, слідчого суддю чи суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні; здати на зберігання до органу досудового розслідування свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

ГЕРОЙ РЕЗОНАНСНИХ РОЗСЛІДУВАНЬ СТАВ ПЕРШИМ ЗАСТУПНИКОМ МІНІСТРА У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ

Як писав Резонанс у лютому 2018 року, "після затримання Павловського виявилось, що його захисником є колишній заступник генерального прокурора України Віталій Касько, прижиттєво канонізований професійними «громадськими активістами» як розум, честь і совість нашої епохи та провідний борець з корупцією в Україні. Так ось, під час прес-конференції, проведеної 16 жовтня 2017 року Каськом і представниками «Трейд комодіті» (у ході якої екс-заступник гепрокурора переконував журналістів, що Павловський живе на саму зарплатню й чистий помислами, як сльоза немовляти) з’ясувалось, що «антикорупціонер» Касько вже є партнером адвокатської кампанії «Василь Кисіль і партнери», найвідомішим представником якої є заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов. А під час обрання Павловському запобіжного заходу прозріли навіть сліпі: бажання взяти заступника міністра оборони на поруки виявив заступник секретаря РНБОУ Олег Гладковський (до 2014 року – Олег Свинарчук) – найближчий бізнес-партнер і товариш Петра Порошенка з юних років. Втім, урешті-решт Павловський був випущений на волю під особисту поруку двох колишніх військовослужбовців – Ігоря Герасименка та Олександра Порхуна".

У ДБР ПОМІТИЛИ КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ ВІЙСЬКОВИХ НА РИНКУ «7 КІЛОМЕТР»