Любов сліпа: Рябошапка не бачить корупції в НАБУ — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 август 2020, Вторник, 17:36

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Любов сліпа: Рябошапка не бачить корупції в НАБУ

8 августа 2019г.
0

Майбутній генеральний прокурор Руслан Рябошапка 6 серпня 2019 року в інтерв’ю 24 каналу поділився своїми творчими планами та репертуаром на наступний сезон.

Передусім пан Рябошапка вважає за потрібне ліквідувати єдиний працездатний підрозділ прокуратури – військову прокуратуру. І то вірно: згорів сарай – гори й хата. Натомість Руслан Георгійович висловив своє захоплення роботою «борців з корупцією», прямо так і заявивши в інтерв’ю: «наразі немає невдоволення роботою Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою».

При цьому Рябошапці не завдає жодних незручностей та обставина, що зараз директора НАБУ судять у Сарненському райсуді Рівненської області за скоєння ним корупційного правопорушення, а за майже чотири роки існування НАБУ (перші детективи приступили до роботи 16 вересня 2015 року) цей видатний орган, на утримання якого вже витрачено понад 3 млрд. грн., завершив розслідування лише кількох десятків проваджень – головним чином, щодо голів селищних рад, рядових слідчих і кількох суддів низової ланки, викритих СБУ на дрібних хабарах. Натомість ЗМІ переповнені інформацією про кричуще хабарництво керівників НАБУ, продаж справ і участь у найбрудніших корупційних оборудках.

Останній приклад: наразі в НАБУ розслідується кримінальне провадження щодо зловживань у енергетичній сфері, фігурантом якого є колишній керівник компанії «Енергомережа» Дмитро Крючков. Під час обрання запобіжного заходу 17 квітня 2019 року Крючков розповідав у суді, що він свого часу був змушений заплатити Ситнику 500 тис. доларів і за фактом вимаганням директором НАБУ хабарів з керівників компанії «Енергомережа» було навіть розпочато кримінальне провадження в Генпрокуратурі.

Але майбутній генпрокурор Рябошапка не вважає, що за таких обставин слід забрати справу відносно Крючкова з НАБУ й заради об'єктивності визначити підслідність за іншим органом досудового розслідування.

Натоміть розпатякує про успіхи Ситника в подоланні корупції й пророкує успішну роботу Вищого антикорупційного суду: «у якомусь документі із зобов'язаннями України вказано, – заявив Рябошапка в інтерв’ю, – що до кінця року має бути 20-25 вироків винесено ВАСУ. Побачимо. Думаю, це реально».

«Якийсь документ» із зобов’язанням держави стосовно кількості обвинувальних вироків – це круто. Тепер зрозуміло, чому Міжнародний Соломонів університет, де Рябошапка отримав кваліфікацію «фахівець з правознавства», ще в 2014 році був визнаний Міністерством освіти України таким, чиє подальше функціонування недоцільне через «очевидну невідповідність ліцензованим умовам».

Втім, якщо Руслан Георгійович не буде п’яним бешкетувати в аеропорту Франкфурта, як нинішній генеральний, прости господи, прокурор – це вже добре. А всім іншим нас не здивуєш.

Джерело

НАЛИВАЙЧЕНКО: ХТО СТАНЕ ГЕНПРОКУРОРОМ? ЗАРАЗ НАЗИВАЮТЬ БАГАТО ПРІЗВИЩ, АЛЕ…

Володимир Бойко Журналіст