16 июль 2019, Вторник, 13:54

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Щодо прокурорського нагляду за дотриманням конституційних прав і свобод громадян

31 августа 2018г.
0

Якщо взяти КПК, то маємо конфлікт, закладений між правоохоронними органами в самих повноваженнях. Повноваження прокурора чітко не визначені, реагувати безпосередньо на зловживання зі сторони модних новостворених органів він не може. Питання статистики та контролю взагалі ніде не присутні.

Мені як науковцю дивитись, що у нас третій рік немає фахового закону «Про прокуратуру», при тому що змінився функціонал у Конституції України, – це дико. Не приводиться у відповідність сам основний базовий закон. Завдяки цьому і ведеться подвійна гра: з однієї сторони, це дає можливість зловживати цими повноваженнями, застосовуючи старий закон, а з іншої сторони, як би банально це не звучало, нікому це не потрібно. Більш того, у нас зараз політика формує право, а не навпаки. У владі дуже багато некомпетентних людей.

Не можу мовчати і про те, що мене засмучує найбільше. На сьогодні в політиці багато людей без фахової освіти і фахової історії, без дипломів, без досвіду, потрібних умінь і навиків. Немає спеціалістів з потрібними знаннями та дуже низький професійний рівень людей, що зайняли важливі державні посади. Тому і маємо популізм, охлократію, безвідповідальність та свавілля, і плюс, у нас відсутня  персональна відповідальність.

Досліджуючи у своїй докторській дисертації процесуальну компетенцію органів прокуратури України, я переконався, що непогана у нас нормативна база. І це чесно. Не погана. Але не усі закони виконуються. І про це чомусь не говорять. Так само як не говорять про непрофесійність людей, та про наслідки їх керування. Не говорять про збитки, які після них залишаються, та скалічені долі. Не говорять про персональну відповідальність з прізвищами. А потрібно про це говорити, не мовчати, а вказувати і показувати, як саме має бути, як повинні виглядати дійсні реформи, а не нинішні фейкові.

Тому я і закликаю словами Івана Франка усіх небайдужих до майбутнього України, кожного, хто має досвід, освіту і потрібні компетенції у своїй галузі: «Лупайте сю скалу», - і разом у нас все вийде.

СТАН ДОТРИМАННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ

Валерій Карпунцов Член Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, доктор юридичних наук, заслужений юрист України