12 квітень 2024, П'ятниця, 23:19

У справі анексії Криму ДБР надасть правову оцінку діям і військових, і політиків, – Бабіков

26 Жовтня 2020г.
Снимок экрана 2020 10 26 в 21.18.22

У Державному бюро розслідувань працюють над “об’ємною справою” щодо незаконної анексії Криму. Слідчі вивчають, в тому числі, питання, чому в 2014 році наша армія виявилася небоєздатною і не готовою відбити агресію. Вже було закінчено розслідування щодо двох колишніх міністрів оборони, начальника Генштабу й одного з президентів України.

Про це розповів перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков у програмі “Неофициальный разговор” на телеканалі “Дім“.

ЯК УКРАЇНА ВТРАТИЛА КРИМ: ВЕРСІЯ ДБР

“Під час цього розслідування піднімаються документи, які стосуються постачання, продажу військової техніки, її розбазарювання, по суті. Питання, пов’язані з облаштуванням складів. Питання, що стосуються організаційних тем, місця знаходження командних пунктів і так далі”, – сказав перший заступник керівника Держбюро.

У цьому процесі потрібно дати оцінку не тільки військовим, а й політикам, які приймали рішення про скорочення фінансування і про продаж техніки, впевнений Бабіков. За його словами, багато хто з них залишається публічним і продовжує свою політичну діяльність, прагнучи потрапити у владу знову.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КЕРІВНИЦТВА ДОСУДОВИМ РОЗСЛІДУВАННЯМ У КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ У СФЕРІ ОБОРОНИ

“Є й ті, які хочуть знову потрапити у владу, це дуже великий спектр людей. Але потрібно дати правову оцінку кожному з них. Це дуже велика, складна, скрупульозна праця, де проводяться десятки експертиз для з’ясування конкретних дій, що призвели до наслідків”, – зазначив він.

Матеріали кримінальної справи щодо двох міністрів оборони, начальника Генерального штабу і одного з президентів України вже передали для ознайомлення адвокатам. Однак в українському Кримінальному кодексі багато процесуальних складнощів, а також нюансів, за допомогою яких досвідчені захисники можуть затягувати процес роками, через що українці не бачать результатів і не можуть дати оцінку ефективності роботи як правоохоронної системи і новостворених антикорупційних органів, так і системи правосуддя в цілому, - додав Бабіков.

ОЛЬГА ВАРЧЕНКО: ДБР ЧЕКАЄ ЕКСПЕРТИЗ РОЗКРАДАНЬ МАЙНА У ЗСУ 2004-2014 (ОНОВЛЕНО)

Як нагадує Резонанс, навесні 2014 року Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ГПУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про вчинення колишнім керівним складом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Як заявив ЗМІ на той момен начальник Головного управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері ГПУ Петро Візнюк, "рішення, які приймалися колишніми міністрами оборони України, серед яких Павло Лебедєв, Дмитро Саламатін, Анатолій Гриценко та інші, а також начальниками Генерального штабу стали об’єктом прискіпливої уваги, оскільки призвели Збройні Сили України до стану неналежної бойової готовності". Він пообіцяв, що "дії кожного міністра оборони, кожного начальника Генштабу будуть досліджуватись на предмет того, які управлінські рішення вони виносили щодо реформування, скорочення, передислокації Збройних Сил. Окрім того, буде приділена увага закупівлі озброєння, військової техніки, а також тому, скільки бюджетних коштів витрачено і на що вони пішли. По всіх цих питаннях розслідується багато епізодів, адже ми залучили до цього серйозних експертів своєї справи, групу фахівців військової інспекції та державно-фінансової інспекції".

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram