» Адвокати Героя України готові до співпраці з ДБР у справі Порошенка. Але…

10 грудень 2022, Субота, 10:41

Адвокати Героя України готові до співпраці з ДБР у справі Порошенка. Але…

29 Липня 2020г.
Сергій Бондарчук

Виповнилося два роки, як Герой України та колишній керівник держкомпанії "Укрспецекспорт" Сергій Бондарчук отримав політичний притулок у Лондоні. Ще 2016 року пан Бондарчук заявляв Резонансу, що єдиним замовником сфабрикованої проти нього кримінальної справи є Порошенко.

- Єдиним замовником сфабрикованої проти мене справи є український президент Петро Порошенко. Виконавці - працівники ГПУ, СБУ, фінмоніторингу і судів. Є документальні підтвердження, які отримав мій англійський адвокат щодо фальсифікації кримінального переслідування стосовно мене. Ці свідчення в подальшому будуть використані в суді Лондона, під час розгляду моєї справи в Великобританії. Також ці матеріали будуть частиною розслідування в Україні після зміни влади... Мною в українському суді оскаржено і рішення щодо незаконного звільнення з органів СБУ, - сказав він тоді.

У МЕНЕ ВИСТАЧАЛО СИЛ СКАЗАТИ «НІ» ПОРОШЕНКУ, — ЕКС-КЕРІВНИК «УКРСПЕЦЕКСПОРТ»

Що змінилося за цей час?

Із таким питанням Резонанс звернувся до Сергія  Бондарчука. Далі - пряма мова та документи:

- Якщо дивитися на сфабриковану проти мене справу, то нічого не змінилося крім того, що вона вже переїздила декілька разів. Мабудь, має зібрати пил із усіх слідчих та правоохороних організацій.

Спочатку військова прокуратура, потім ГПУ, потім Рябошапка передав її до ДБР. А через деякий час знову до НАБУ.

Із жовтня 2015 це провадження у якомусь "зупиночному" стані. Бо прокурори, начебто, не знають про моє місцезнаходження.

То смішно, оскільки і мої адвокати офіційно поінформували слідство, і я пройшов через процедуру екстрадиції, за якою Генпрокуратура була проінформована Королівскою прокуратурою Великої Британії про мою адресу.

Наразі мною виграні суди в Лондоні, а з боку слідства - тільки фантазії на довільну тему....

Момент надання мені та моїй родині політичного притулку та статусу політично переслідуваної людини з боку України, на замовлення тодішнього президента Порошенка, співпав зі смерттю моєї мами. Її переживання за долю сина були природніми, але її долучили до справи, цькували через ЗМІ, у квартиру було проникнення (не взяли нічого із речей чи золотих прикрас, але вкрали записну книжку).

На тлі цього вона захворіла, а коли звернулася до тодішнього керівника ГПУ Юрія Луценка, аби отримати хоч маленьку частину заарештованих коштів - для лікування, то отримала відмову.

Але життя триває.

Моя донька закінчила університет, син - перейшов в дорослі класи школи. Ми з дружиною насолоджуємся тим життям та випробуваннями, які надіслала нам доля.

Моїй бабці в цьому році виповнилося 97 років. Вона дуже хоче побачити та обійняти мене наживо, а не через Скайп...

Коли я заявляю, що моя справа фабрикована ГПУ на замовлення Порошенка, - це не просто слова. Це випливає з показів людей, які свідчили у Лондоні під присягою. І це має бути ще одним розслідуванням злочинів, скоєних Порошенком за часів його президентської каденції.

Тому моя сестра, за моїм дорученням, звернулася до Державного бюро розслідувань із відповідною заявою. Було відкрито кримінальне провадження через моє незаконе переслідування проти конкретного слідчого Генпрокуратури. Оскільки Порошенко діяв через виконавців, треба було звідти розпочати розплутати клубок.

Із джерел, наближених до судової влади, Резонансу стало відомо, що ДБР закрило згадане кримінальне провадження за відповідною заявою - ще торік 20 грудня.

Буквально за кілька діб до призначення нової очільниці Бюро Ірини Венедіктової.

- Складається враження, що то була якась внутрішня диверсія… І ДБР на часі з цим розібратись. А також з‘ясувати, яку роль у "похованні" цієї заяви відіграв скандальний ексслідчий Держбюро Олег Корецький.

ДБР & ПОРОШЕНКО: ПРИЧИНИ БАЛАКУЧОСТІ СЛІДЧОГО (ДОКУМЕНТИ)

Ще одне поінформоване джерело Резонансу у Лондоні акцентувало, що адвокати Сергія Бондарчука і далі готові сприяти слідству  у справі Порошенка.

Нагадаємо,  влітку 2018 року Лондон надав політичний притулок Герою України та колишньому керівнику держкомпанії "Укрспецекспорт" Бондарчуку. Він розшукувався за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах). Головна військова прокуратура ГПУ заочно повідомила йому про підозру у заволодінні 7,4 млн дол, що належали держкомпанії, яку він очолював у 2005-2010 рр.

СЕРГІЙ БОНДАРЧУК ОТРИМАВ ПОЛІТИЧНИЙ ПРИТУЛОК У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

13260089_1013484595354637_523691465419455425_n
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс