З 2014-го року головними інструментами дій США/НАТО та ЄС зі стримування експансії Росії залишаються нарощування щодо неї санкцій, а також посилення для такого протистояння власної військової сфери. Сьогодні це дало бажані результати, що фактично визнав і В. Путін у своєму посланні до Федеральних зборів Росії. Втім, незважаючи на заяви керівництва РФ про готовність до деескалації обстановки довкола України та в Чорноморському регіоні, поки що це не означає, що РФ відмовляється від своїх агресивних планів.
З перших днів свого перебування на посаді президента Джо Байден демонструє, що в політиці налаштований зміцнювати американські позиції в геополітичному трикутнику Сполучені Штати Америки — Китай — Росія. Причому, якщо США здебільшого розглядають Китай як найбільш потужного економічного конкурента, то Росію, зазвичай, — як основного військового противника. За таких обставин адміністрація Джо Байдена намагатиметься стримувати Китай у сфері економіки і нейтралізувати Росію, яка найбільше загрожує безпеці США.
Москва намагається компенсувати провал своїх спроб покращити відносини із Заходом на підґрунті взаємодії у боротьбі з тероризмом в Сирії. Причому, на відміну від Близького Сходу, подібні дії Росії починають давати результати. Про це свідчать нові заклики представників різних політичних сил в країнах НАТО та ЄС зняти раніше запроваджені з Росії санкції внаслідок теперішньої глобальної епідемії коронавірусу в світі. 26 березня ц. р. Москва та її партнери і союзники, а саме — Китай, Сирія, Іран, Північна Корея, Венесуела, Нікарагуа та Куба — звернулися до генерального секретаря ООН з проханням посприяти зняттю санкцій з Росії, оскільки вони «перешкоджають глобальній боротьбі з коронавірусом».
Размышление о целях и задачах, которые решил Китай за счёт борьбы с коронавирусом