» Володимир Алєйніков

16 октябрь 2021, Суббота, 04:44

photo_2020-10-20 10.09.03
Володимир Алєйніков

Суддя Центрального районного суду міста Миколаєва


09 ноября 2020

Колись в сиву давнину — у першому віці нашої ери — ходили землею вчені люди, які присвячували все своє життя вивченню закону та дуже старалися жити «праведно».

0
20 октября 2020

Відвертий правовий пуризм під час насадження тези про примат власних інтересів (зокрема — відпочинку) над функціями зі здійснення правосуддя та загальновідомі міркування його прихильників — фарисеїв — дають підстави стверджувати, що прихильники тези про те, що суддя не має права розглядати справи в період відпустки прогнозовано розмірковують так: «Суддя для вчинення дій з розгляду справ має отримувати винагороду. У період відпустки він не отримує винагороду з передбаченого законом джерела, а отже — отримує її неправомірно. Неправомірно отримувати винагороду законом заборонено, отже — закон забороняє судді розглядати справи у період відпустки»;

або ще так: «Суддя у період відпустки, як не отримує винагороду, то перебуває поза робочим місцем. Розгляд справ поза робочим місцем є забороненим законом, отже — закон забороняє судді розглядати справи у період відпустки».

Але ці міркування зводяться лише до підміни частковостверджувального судження, судженням, яке є лише схожим за змістом, але насправді — загальностверджувальним. Отже, вони є лише цілковитою демагогією.

 

0