28 травень 2024, Вівторок, 06:22

Photo 2020 10 20 10.09.03
Володимир Алєйніков

Суддя Центрального районного суду міста Миколаєва


09 ноября 2020

Колись в сиву давнину – у першому віці нашої ери – ходили землею вчені люди, які присвячували все своє життя вивченню закону та дуже старалися жити “праведно”.

0
20 октября 2020

Відвертий правовий пуризм під час насадження тези про примат власних інтересів (зокрема – відпочинку) над функціями зі здійснення правосуддя та загальновідомі міркування його прихильників – фарисеїв – дають підстави стверджувати, що прихильники тези про те, що суддя не має права розглядати справи в період відпустки прогнозовано розмірковують так: “Суддя для вчинення дій з розгляду справ має отримувати винагороду. У період відпустки він не отримує винагороду з передбаченого законом джерела, а отже – отримує її неправомірно. Неправомірно отримувати винагороду законом заборонено, отже – закон забороняє судді розглядати справи у період відпустки”;

або ще так: “Суддя у період відпустки, як не отримує винагороду, то перебуває поза робочим місцем. Розгляд справ поза робочим місцем є забороненим законом, отже – закон забороняє судді розглядати справи у період відпустки”.

Але ці міркування зводяться лише до підміни частковостверджувального судження, судженням, яке є лише схожим за змістом, але насправді – загальностверджувальним. Отже, вони є лише цілковитою демагогією.

 

0