24 червень 2024, Понеділок, 10:34

Довгий «Чумацький» шлях тестування прокурорів ГПУ

29 Жовтня 2019г.
Фото: Фейсбук
Фото: Фейсбук

Людина, її життя та свобода - є найвищими соціальними цінностями. Так пише Конституція України. Так вже склалося, що адвокатура діє завжди в опозиції до влади. Будь-якої. І якщо в радянські часи участь в кримінальному процесі адвоката зводилась до символізму - ну не могла радянська комуністична машина допускати процесуальних помилок, то ситуацію на сьогодні важко уявити цивілізованій людині.

Заступник Генерального прокурора – головний військовий прокурор Віктор Чумак віднедавна відповідає за проведення тестування в прокуратурі.

Розберемо на прикладі цю «мудру» ідею пана Рябошапки.

Особа вчиняє (чи не вчиняє) злочин. Відреформовані двадцятирічні слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України подають клопотання до Печерського суду м. Києва (не такого реформованого) про обрання особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд приймає рішення - тримання під вартою в СІЗО на 2 місяці без альтернативи застави.

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура України. Ну ми, як адвокати, не обурюємось даному рішенню, не влаштовуємо мітинги, не приводим активістів до суду, не палимо шини. Ми подаємо апеляцію!

Розраховуємо на трійку мудрих суддів Київського апеляційного суду.

І тепер прийшов час «прокурорського дьогтю» на бочку «реформованого меду» правосуддя - ухвала Печерського суду від 20.09.2019 року. Станом на 29.10.2019 року не відбулось жодного засідання в апеляційній інстанції у зв’язку з неявкою прокурора Генеральної прокуратури.

В них важливіші справи - тестування!

Судді в апеляції не бачили прокурорів Генеральної прокуратури в апеляційному суді вже місяць по всім кримінальним провадженням!

Якщо при минулій чи позаминулій «злочинній» владі забезпечувалась присутність в апеляції хоча б тіла прокурора (а його участь є обов’язковою) і адвокати могли донести свою позицію суду, то зараз люди в СІЗО очікують лише одного - рішень Європейського Суду з прав людини з виплатою немалої компенсації за чиюсь примху у вигляді екзамену прокурорів.

До речі, в екзаменах є питання про участь прокурора в Суді апеляційної інстанції щодо оскарження міри запобіжного заходу і 707 прокурорів відповіли правильно!

Чумацький шлях реформ продовжується...

ВІКТОР ЧУМАК ЗГАДАВ ПРО ВІЙСЬКОВІ СУДИ

50309974 2041365675949951 7338089562385678336 N
Сергій Лапутько Практикуючий адвокат в сфері кримінального права, член комітету законодавчих ініціатив Національної асоціації адвокатів України, старший викладач кафедри кримінального та кримінально процесуального права Національного авіаційного університету України, керуючий Адвокатського Об`єднання «Легіон Сергія Лапутька»