22 лютий 2024, Четвер, 11:08

Княжичі: гучний злочин – гучні заяви – гучні вибори

1 Квітня 2019г.
117 03 17 1489755692

Як і варто було очікувати, останній тиждень перед виборами ознаменувався гучною заявою ГПУ про завершення досудового розсідування по справі розстрілу в Княжичах та ознайомлення всіх учасників з матеріалами кримінального провадження. Поспіх був помітний і в помилці інформаційного повідомлення ГПУ про кількість загиблих. Цілком відомо, що насправді загиблих не четверо, а п’ятеро.

Це двоє працівників ДСО Сергій Орлов та Євген Куртєв, двоє "розвідників" - працівників Нацполіції Юліан Рудько та Олександр Маніца, а також начальник відділу КОРДу Віталій Валецький.

Ще одна помилка Генеральної прокуратури - висування обвинувачення лише проти певно обмеженого кола осіб.

Насправді, винних в трагедії набагато більше. Зауважую, батько загиблого Сергія Орлова продовжує наполягати на причетності до організації вбивства високопосадовців вищої ланки: Андрія Крищенка, Германа Приступи та Віталія Стрижака, призвіщ яких вже очевидно не буде в обвинувальному акті.

Зі свого боку ще додам наявність багатьох питань до первинного огляду місця події, після якого ще довго знаходили гільзи, кулі та інші сліди злочину...

Цілком зрозуміло, що трагедію в Княжичах за участю правоохоронців вигідно зам’яти силами тих самих правоохоронців, роблячи сумний вигляд трагічної випадковості. Проте, не втомлююсь повторювати, питань безпосередньо до групи слідчих ГПУ - жодних, вони вжили максимум зусиль аби довести справу до кінця та встановити винних.

Наскільки їм це дозволило керівництво через політично-правоохоронний тиск.

ТРАГЕДІЯ У КНЯЖИЧАХ: ЗАВЕРШЕНО ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ СЛІДСТВА ПІДОЗРЮВАНИХ

79408442 1258934281161237 6481872279851499520 O
Марія Островська Адвокат, заступник Голови Комітету НААУ із наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів