29 травень 2023, Понеділок, 07:06

НАБУ попросили розібратись із заміським маєтком заступника мера Дніпра

3 Листопада 2016г.

З огляду на заяву Генпрокуратури, НАБУ, САП, не розділяючи позицію щодо того, що не можна притягати до відповідальності народних депутатів в рамках складів кримінальних правопорушень, заснованих на даних декларацій, хочу попередити про те, що перший пішов: патріот України попросив сприяння в підготовці заяви.

222Національне антикорупційне бюро України

03035 м.Київ, вул.Василя Сурикова, 3

Мороза Вадима Анатолійовича,

що мешкає: _________________

Заява про кримінальне правопорушення

Цим висловлюю своє шанування та звертаюсь з цією заявою з наступного приводу.

В мережі Інтернет я мав змогу ознайомитись із декларацією заступника мера Дніпра Філатова Б.А. з питань діяльності виконавчих органів, директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради Лисенка Михайла Олександровича, у відповідності до якої вказаний державний службовець задекларував значні статки, земельну ділянку та інше майно.

Але з невідомих підстав замість того, аби включити до декларації свій заміський маєток, в якому він проживає, із зазначенням вартості цього майна, щодо якої, безумовно, мають бути вказані правдиві відомості, пан Лисенко М.О. зазначив його, як об’єкт незавершеного будівництва, що зроблено з метою приховування дійсної вартості майна та фактично виникнення підстав для перевірки правдивості даних та правомірності набуття такого майна державним службовцем, яке в більшому ступеню виникло та створено саме за період, коли пан Лисенко М.О. працював разом з мером Філатовим.

Звертаю Вашу увагу на те, що у відповідності до біографічних даних добродій Лисенко М.О. є державним чиновником з великим стажем, що унеможливлює для нього, на мою думку, можливість законним шляхом отримати у власність такі значні статки, тим більш, у вигляді готівки, особливо зважаючи на те, що саме за останній час діяльності його в якості заступника мера Дніпра з питань діяльності виконавчих органів, директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради відповідна коштовна будівля (що є загальновідомою інформацією) будувалася та, на мою думку, не введена в експлуатацію саме з зазначеною вище метою. Більш того, вказана будівля саме таким чином добудована та оздоблена, що за логікою взагалі виключає наявність таких значних готівкових коштів з урахуванням витрат на таке будівництво, що дає мені підстави вважати, що дані електронної декларації пана Лисенка М.О. та вказані мною факти з урахуванням позиції інтернет-сайту ZABEBA.LI, є приводом для проведення відповідної перевірки з метою встановлення фактів протиправного збагачення державного службовця та внесення до декларації завідомо неправдивих даних.

Саме НАБУ за своїм завданням має дати відсіч фактичній легалізації майна, що безпідставно виникло у державних службовців, та відповідних значних коштів без підтвердження законності набуття таких коштів та джерел їх походження.

Маю зауважити, що у відповідності до даних на сайті segodnya.ua визначено: "Проверка деклараций на предмет незаконного обогащения и внесения в них заведомо недостоверных данных является обязанностью Национального агентства по вопросам предотвращения коррупции (НАПК)". При цьому, там же зазначено наступне: «Национальное антикоррупционное бюро будет приобщаться к проверке сведений в отдельных случаях», що і визначило для мене адресата для звернення, тим більш, що вказані в моїй заяві дані підпадають під ті умови, про які зазначено в публікації: “Национальное антикоррупционное бюро будет приобщаться к проверке сведений в отдельных случаях. А именно: по обращению самого НАПК; в ответ на публикации в СМИ по освещению фактов о незаконном обогащении декларантов или представлении ими заведомо недостоверных данных; в случае выявления сведений, которые могут свидетельствовать о незаконном обогащении или внесении заведомо недостоверных данных фигурантами производств, которые расследуют детективы НАБУ.»

Щодо себе, маю зазначити наступне.

Я, Мороз Вадим Анатолійович, 1974 року народження, ще в березні 2014 року пішов добровольцем до зони АТО та був направлений в 25-ту окрему Дніпропетровську повітряно-десантну бригаду Збройних сил України, брав участь в боях під Амвросієвкою, Крамоторськом, Ждановкою, Кримкою, Авдєєвкою, Дебальцевом, а в лютому 2015 року був поранений біля Авдєївки в районі Спартака. Після лікування у госпіталі повернувся у підрозділ. 01.10.2016 р. був нагороджений орденом Народного Героя України.

Тому, в такий час для країни мене вражає та обурює той факт, що чиновники, державні службовці дозволяють собі вносити до декларацій завідомо неправдиві дані (оскільки я сумніваюсь взагалі, що такі гроші є у Лисенка М.О.) з метою створення злочинних підстав для легалізації фактично статків, що будуть отримані ним протизаконним шляхом.

Зважаючи на викладене, у відповідності до ст.214 КПК України:

ПРОШУ:

1. Прийняти і зареєструвати цю мою заяву про вчинене кримінальне правопорушення (злочин) шляхом внесення за ст.214 ч.ч.1, 5 КПК України відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань

2. Невідкладно розпочати досудове розслідування у формі досудового слідства з підстави вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину

3. Встановити коло потерпілих осіб, надавши їм можливість реалізації процесуального представництва та активної реалізації своїх прав у статусі потерпілого

4. Створити реальні перешкоди у подальшому вчиненні зазначених злочинних дій

5. Повідомити мене письмово у встановленому законом порядку та строк про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування за адресою: _______

Додатки:

1. Роздруківка електронної декларації Лисенка М.О.

2. Роздруківка фото та інформації про будинок Лисенка М.О.

3. Роздруківка з сайту ZABEBA.LI

4. Роздруківка з сайту segodnya.ua

З повагою,

Мороз В.А.

02.11.2016р

Андрей Цыганков, адвокат

 

Андрій Циганков, адвокат