29 лютий 2024, Четвер, 06:59

Про класні чини працівників прокуратури

10 Липня 2019г.
Фото: пресслужба політика
Фото: пресслужба політика

9 липня 2019 року подав на розгляд до Верховної Ради проект постанови № 10432 про внесення змін до положення про класні чини працівників органів прокуратури України.

Оскільки, до Ради прокурорів України постійно надходять звернення працівників органів прокуратури України з приводу не присвоєння їм класних чинів, що суттєво впливає на стимулювання праці, професійного росту і розвитку, розмір винагороди за виконану роботу і загальний дохід, а також порушує один із основоположних принципів прокуратури – принцип єдності статусу прокурорів (п. 2 ч. 5 ст. 7 Закону України «Про прокуратуру»), що є складовою засади єдності системи прокуратури в цілому. Прийняття даного проекту постанови Верховної Ради України вирішить зазначенні питання.

У зв’язку із законодавчою невідповідністю на практиці при присвоєнні чергових класних чинів посади прокурорів місцевих прокуратур і відділів місцевих прокуратур необґрунтовано прирівнюються до посад помічників міських і районних прокурорів, а не до посад старших помічників прокурорів міст і районів, що у свою чергу не дозволяє відповідним працівникам отримати черговий класний чин — молодшого радника юстиції.

Як наслідок, прокурорам місцевої прокуратури, незважаючи на стаж роботи, в порядку черговості може бути присвоєно класний чин не вище юриста 1-го класу. При цьому, з урахуванням проведеного реформування органів прокуратури, на працівників саме місцевих прокуратур та відділів покладено значний обсяг роботи з виконання конституційних функцій прокуратури.

Проектом постанови пропонується внести зміни у пункт 4 положення про класні чини працівників органів прокуратури України в наступній редакції.

Працівникам органів прокуратури присвоюються відповідні даній посаді класні чини:

ГЕНЕРАЛЬСЬКЕ ЗВАННЯ, ЯК ПОДАРУНОК

19399700 1733995956899339 5733803081417035778 N
Валерій Карпунцов Член Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України VIII скликання, доктор юридичних наук, заслужений юрист України