04 грудень 2023, Понеділок, 18:59

Про НАБУ та Конституцію України

31 Січня 2017г.

Директор НАБУ провів брифінг, на якому розповів, що він категорично не згодний з Конституцією України й виконувати її настанови не збирається.

Стаття 126 Конституції України стверджує, що суддя не може бути затриманий чи заарештований без згоди Вищої ради правосуддя. Єдиний виняток – коли суддю затримують на місці скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину: тоді отримувати попередню згоду ВРП для затримання не потрібно, але згода на арешт потрібна в будь-якому випадку. Одначе Ситник заявляє, що не погоджується з тим, що написано в Основному Законі, й публічно обурюється, що слідчі судді відмовляються задовольняти клопотання НАБУ про арешт своїх колег, якщо до клопотання, як того вимагає Конституція, не докладена згода Вищої ради правосуддя.

Власне, мова не про Ситника – що становить собою цей колишній начальник управління прокуратури Київської області загальновідомо.

Мова про журналістів, присутніх на брифінгу: жодний не поцікавився в директора НАБУ подробицями того, як Ситник разом зі своїм першим заступником Углавою вирішив віджати бізнес в хорватського підприємця Любомира Мудріча й незаконно поставив «на прослушку» телефон іноземця. Я розповідав про цей феєричний випадок ще наприкінці серпня минулого року, за цим фактом відкрито кримінальне провадження, але Ситник досі перебуває на волі та ще й проводить антиконституційні брифінги.

Ось та стаття

Бойко фото
Володимир Бойко Журналіст