Мушу про це написати.
Станом на 19.12.2016 Міністерством оборони України з виділеного на рік фінансового ресурсу за загальним фондом на тилове та матеріально-технічне забезпечення в сумі 21,5 млрд грн, не використано близько 4 млрд грн.
Це складає біля 18,5%. Більше того, на майже 1,4 млрд грн.
Відповідними департаментами МОУ навіть зобов’язання не взято (з них 300 млн грн передбачається витратити на закупівлю та будівництво житла для військовослужбовців- а це так собі немало цілий 300 квартир).
Аналогічно не використані кошти на ремонт військових об’єктів - 200 млн грн, харчування та речове забезпечення – 200 млн грн, закупівлю і розвиток озброєння та військової техніки – 200 млн грн, забезпечення зв’язком – 100 млн грн. і т.д.
До кінця бюджетного року залишився тиждень.
Знову дежавю-минулого року була така ж сама ситуація.
Головна військова прокуратура неодноразово інформувала керівництво оборонного відомства про порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів та недоліки, які необхідно усувати. Результат – синдром генерала Павловського (все обіцяємо, майже нічого не робимо).
З програми забезпечення житлом військовослужбовців під кінець минулого року кпзначейством було знято 300 млн грн та направлено на інші потреби через те, що їх «не встигали» використати. Правда ж, якщо говорити про термін в один рік, протягом якого необхідно використати кошти, то слова «не встигали» звучать, як мінімум, несерйозно. Напрошується запитання: армії, що, гроші не потрібні?
Не використовується можливість отримання житла для військових шляхом проведення будівництва на територіях вивільнених військових містечок. Робота в цьому напрямку майже не ведеться, оскільки жодного конкурсу на пошук відповідного інвестора не проведено. Відсутність контролю за станом виконання інвест договорів, укладених в минулому, позбавляє можливості отримати додаткові квадратні метри. За діючими договорами лиши в межах міста Києва та області, можна було б уже отримати понад 600 квартир. За втручання органів військової прокуратури з'явилася можливість забезпечити житлом 125 родин військових у місті Макарові Київської області. Проте останніх півроку Міноборони невзмозі належним чином зареєструвати вказані квартири.
Лише за втручання органів військової прокуратури здійснюється реагування кримінально- та цивільно-правовими засобами щодо повернення протиправно вилучених земель оборони, перегляду інвестиційних зобов’язань на більш вигідних для МОУ умовах....
Власна ініціатива у військових посадовців - відсутня. Навіщо доводити все до походів у прокуратуру і притягнення до різних видів відповідальності?
Невже не простіше налагодити роботу і працювати ефективно на благо народу і держави? Найбільше інформації з цих питань, напевне, у відповідального до недавнього часу за вказані напрями роботи заступника Міністра оборони Павловського І.В. Ефективність використання оборонним відомством коштів і цього року буде оцінена, у тому числі і військовою прокуратурою, після завершення звітного фінансового періоду.
Гроші є- квартир ( через синдром генерала Павловського), на жаль, знову немає.