29 лютий 2024, Четвер, 07:15

У День гідності меру Львова повідомили про підозру у корупційному злочині

21 Листопада 2019г.
Фото: Цензор. НЕТ
Фото: Цензор. НЕТ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про підозру у зловживанні владою меру Львова Андрію Садовому. Про це Садовий повідомив 21 листопада 2019 року на своїй сторінці у Facebook, пише Резонанс.

За словами мера, справу порушено через те, що у 2015 році у Львові на відкритому інвестиційному конкурсі була залучена нідерландська компанія, яка заплатила за землю 54 млн гривень і мала побудувати індустріальний парк.

"Починаючи з 2015-2016 років і далі - блокування з усіх боків. На рівні влади держави, генеральної прокуратури... За той час компанія CTP побудувала парки в Румунії, в інших країнах. Це третій за обсягом інвестор, який інвестує у промислове майно", - сказав Садовий.

Як поінформували у САП, 21 листопада Антикорупційною прокуратурою повідомлено про підозру "посадових осіб Львівської міської ради, зловживання яких під час операцій із земельними ділянками, що розташовані на території Рясне-Руської сільської ради Львівської області, завдали збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень".

За даними слідства, 2015 року до правоохоронних органів звернулись понад 60 громадян із заявами про незаконне відчуження належної їм землі.

Під час розслідування цих фактів встановлено та підтверджено висновками експертів і спеціалістів, що дійсно понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовими особами Львівської міської ради в порушення вимог чинного законодавства без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості.

Крім того, з’ясувалося, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області, як земля сільськогосподарського призначення.

Наразі посадовцям інкриміновано вчинення корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, тобто організація зловживання та зловживання владою або службовим становищем, а саме умисне в інтересах третіх осіб використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам.

Одразу після вручення підозр, прокурорами САП вручено клопотання про обрання вказаним особам запобіжних заходів.

ПРОКУРАТУРА РОЗСЛІДУЄ ТЕНДЕРНІ ЗЛОВЖИВАННЯ КОМУНАЛЬНИКІВ САДОВОГО

Як писав для Резонансу журналіст Ярослава Берендаков, за його заявою Червоноградська місцева прокуратура зареєструвала кримінальне провадження № 42019141150000007 за статтею 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), "у рамках якого буде вирішуватися питання щодо подачі позову до ЛКП «Збиранка» про відміну результатів тендеру з реконструкції сміттєзвалища в селі Великі Грибовичі. Про це офіційно повідомив заступник керівника Червоноградської місцевої прокуратури в листі, додавши до нього витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань".

ДЕРЖАУДИТ ПІДТВЕРДИВ ПОРУШЕННЯ ПІД ЧАС ТЕНДЕРУ ПО ЛЬВІВСЬКОМУ СМІТТЄЗВАЛИЩУ