26 вересень 2023, Вівторок, 10:34

Розслідування теракту з МН17 має завершити суд в Україні

17 Липня 2016г.
1475060722-7922-reuters

Сьогодні два роки від трагедії, яка забрала життя сотень людей з 10 країн світу. МН17 - найстрашніша авіакатастрофа в історії Європи та України.

Вже 19 липня 2014 СБУ оприлюднила знімки пересування системи Бук-М1` територією, підконтрольною сепаратистам. Установку привезли з Росії за день до катастрофи і повернули вночі після збиття лайнера. Ми змогли вказати навіть точку ймовірного пуску - в районі міста Торез. Згодом, саме наша версія буде підтверджена усіма міжнародними дослідниками.

Ціллю терористів був російський пасажирський літак «Аерофлоту», знищення якого мало спровокувати в Росії громадське обурення й сплеск ненависті до України.

Якби було збито літак "Аерофлоту", жертви і уламки впали б на територію, контрольовану силами АТО.

У горілчаних головах військового командування РФ так "гібридизувалося" виправдання військового вторгнення РФ відразу після катастрофи.

17 і після цього 18 липня ватажки терористів очікували введення збройних сил Російської Федерації. "Нова Росія" на тілах загиблих людей. Новий "порядок" з колорадською стрічкою на російських градах і буратінах.

Ще на посаді голови СБУ організував розслідування та домовився з міжнародними партнерами. Все для того, щоб український суд публічно покарав винних у знищенні мирного літака.

Зараз розслідування теракту має завершити Україна. Маємо організувати та провести публічний суд. Гіркину і його поплічникам має бути оголошено про підозру українськими слідчими. Суд в Україні має взяти в роботу всі матеріали, напрацьовані міжнародною групою з розслідування теракту. Насамперед Україною, Нідерландами, Малайзією, Австралією.

Україна має ініціювати відкрите судове засідання у цій справі, широко залучити міжнародних слідчих та прокурорів, свідків, родичів жертв терористичного акту. Такий підхід дасть змогу в українському суді за міжнародної підтримки довести і вину безпосередніх виконавців — військових РФ і їхніх поплічників — Гіркіна та його банди, а також керівництва РФ. Слід розуміти, що це зобов’язання нашої держави за Європейською конвенцією про боротьбу з тероризмом (ETS N 90).

17 липня 2014 року терористичний злочин агресор скоїв проти України і всього цивілізованого світу.

 

 

Valentyn_Nalyvaichenko_AG-300x230
Валентин Наливайченко Еск-голова Служби безпеки України, лідер громадсько-політичного руху «Справедливість»