22 лютий 2024, Четвер, 10:30

Навіщо нам гарант Конституції, який плювати хотів на права людини?

28 Червня 2016г.
13501747 803164726484588 1751288276199707325 N

Друзі, вітаю вас всіх з Днем Конституції!

Щоб не говорили, але її перші 3 розділи і преамбула є одночасно і достатньо державницькими, і достатньо демократичними, і достатньо гуманними. В них народ визнається єдиним джерелом влади, а людина - найвищою соціальною цінністю.

А ось далі все не так добре, як хотілось. Не зважаючи на виключний розподіл державної влади на три гілки - законодавчу (Верховна Рада), виконавчу (Кабінет Міністрів) і судову (система судів), нам нав'язано ще четверту гілку - президента!

Оцей конституційний алогізм і є "кощієва голка", на кінці якої знаходиться смерть військових поразок, корупції, і всього іншого свавілля, яке відбувається в сучасній Україні. Навіщо нам некомпетентний військовокомандуючий, що веде країну до капітуляції? Навіщо нам головний "борець" з корупцією, який сам потонув в купі офшорних скандалів? Навіщо нам гарант Конституції, який плювати хотів на права людини?

За всю історію незалежної України у нас не було жодного дійсно народного президента. Кожен піклувався лише за своє крісло, очолював корупційні схеми і намагався узурповувати владу. І відправити такого президента куди подалі за зраду національних інтересів і обман виборців демократичним шляхом ну ніяк не вдається.

Я за відміну інституту президенства взагалі! Рано чи пізно ми всі до цього прийдемо. Розумні люди заклали в діючу Конституцію шосту статтю БЕЗ згадки президентської гілки влади.

Джерело

Купрій
Віталій Купрій Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності