13 квітень 2024, Субота, 23:43

Бійки у владі. Міфи і реальність

10 Грудня 2019г.
Богдан
Фото: Facebook

Плітки/міфи/фейки про «високі відносини» у владних кабінетах та кулуарах блукали давно.

«Вперше ця тема набула широкого розголосу під час Помаранчевої революції, коли справжній чи вигаданий медичний працівник одного з львівських госпіталів, який попросив не називати його прізвища, розповів, що тодішній міністр транспорту Кирпа знаходиться на лікуванні. За словами медпрацівника, «Янукович врізав йому по зубах», за те, що той допустив приїзд в Київ кількох потягів з демонстрантами із Західної України. Начебто Георгій Кирпа тоді сказав про Януковича: «Таких бандитів, я ще зроду не бачив», - писав ОБОЗ у грудні 2005 року…

Потім була знаменита битва 2008 року між тодішніми столичним мером та міністром внутрішніх справ України після засідання РНБО.

«Черновецький звинуватив Луценка в тому, що той, мовляв, шантажує його тим, що відкриє кримінальну справу проти сина Степана, якщо мер не виділить йому кілька гектарів дорогої столичної землі. Обурений міністр МВС, не довго думаючи, заліпив меру ляпаса. Зав'язалася бійка, в результаті якої Льоня Космос отримав стусан ще і в причинне місце», - Резонанс.

ДЕЛА ЧЕРНОВЕЦКИХ: ВСПОМНИТЬ ВСЕ …

Вищезгадані конфлікти так і залишилися поза процесуальною та судовою оцінкою.

Тому не дивує, що суспільство не приголомшила новина про чергову "бійку" на Банковій. Навіть більше. Справжнім хітом осені 2019-ого стала інфа про вибитий зуб у глави Офісу Президента України головою СБУ.

У ЗЕЛЕНСЬКОГО НАЗВАЛИ ФЕЙКОМ ІНФОРМАЦІЮ ПРО БІЙКУ БОГДАНА ТА БАКАНОВА (ОНОВЛЕНО)

Ще й на тлі політичних «баталій» між позапарламентським радикалом Ляшком на головою комітету Верховної Ради з питань енергетики Герусом.

Правда, остання штовханина вже стала предметом розслідування прокуратури.

На відміну від кровопролиття наживо за участі ексміністра охорони здоров'я Мусія та ексчлена Ради громконтролю при НАБУ Шерембея.

На місцях (за виключенням хіба київської мерії, попри те, що Віталій Кличко - професійний боксер) - владні бійки далеко не виключення з правил.

Але особливо бентежить, коли таке «неподобство» вчиняють ті, хто мав би опікуватися Законом.

За прикладами далеко ходити не треба.

«Джерело в ГПУ: Нещодавно відзначали День прокуратури, який під час застіль без конфліктів не обійшовся. Але сміття з хати виносити не стали. Заступник начальника військової прокуратури Південного регіону Мрочко Роман на прізвисько «Граф», особистість досить одіозна і відома в Одесі ... Під час святкування Дня прокуратури в ресторані «REEF» на Фонтанській дорозі, 77, не розрахувавши з випивкою, «Граф» почав виховувати своїх «холопів». А висловлювання на його адресу про політику керівництва прокуратури одного з підлеглих, всерйоз розлютило чиновника і надалі підлеглий був побитий. Через жорстокості нанесених побоїв підлеглому викликали швидку допомогу. Побитий, природно, ніяких заяв писати не буде, побоюючись наслідків …», - Шаурма Зеленского

У військовій прокуратурі Південного регіону України наразі утримуються від коментарів.

Натомість джерело Резонансу підтвердило факт бійки. Але уточнивши, що йдеться про іншого заступника військового прокурора регіону - не Романа Мрочка, а Романа Немашкала. А постраждалий виявився, начебто, керівником кадрового підрозділу ВП ПРУ.

Ще одна резонансна історія сталася цього року у кабінеті майбутного начальника Військової поліції. Цей мордобій навіть тягне на бійку року!

«13.05.2019 в особистому кабінеті генерала Криштуна І.Л. був побитий полковник Черняк А.І., який отримав тілесні ушкодження від полковника Строканя І.В. (наніс декілька ударів кулаком у ліве вухо). За результатами проведеної експертизи отримання тілесних ушкоджень підтвердилось. Проте, Державним бюро розслідувань по кримінальному провадженню № 62019000000000562 (за фактом травмування та підробки документів) не притягнуто винних осіб до відповідальності. Посадові особи від посад не відсторонені, що дозволяє їм впливати на покази свідків. З метою приховування вказаного злочину будь-які відомості щодо обліку даної події були видалені з обліку за вказівкою генерала Криштуна І.Л., також, про вказану подію керівництву Міністерства оборони України та Збройних Сил України не доповідали маючи на меті ухилитись від покарання», - йдеться у листі до Резонансу колективу військовослужбовців Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.

ЕСПЕРТ ПОЯСНИВ, ЧОМУ ВІЙСЬКОВА ПОЛІЦІЯ НЕ МОЖЕ БУТИ ПІДПОРЯДКОВАНА МІНОБОРОНИ

Утім, "силові вправи" на очах керівника ВСП наслідили у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«У ході досудового розслідування встановлено, що згідно з вказаною заявою, керівник Військової служби правопорядку Збройних Сил України ОСОБА_2 застосував нестатутні заходи впливу щодо ОСОБА_1 та перевищив свої службові повноваження шляхом неодноразового притягнення останньої до дисциплінарної відповідальності», - зазначено в ухвалі Печерського райсуду від 17 липня 2019 року.

Резонанс з’ясував, що імовірний нападник - це полковник Строкань, заступник начальника Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України. А постраждалий полковник Черняк - є його підлеглим і начальником групи морально-психологічного забезпечення Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України.

«Командир має стримувати підлеглих від вчинення недостойних вчинків. Так вимагає Статут. Якщо пан Криштун був при цьому присутній - він так само мав би відповідати в дисциплінарному порядку», - у свою чергу сказав Резонансу військовий експерт.

А злі язики додали: «Те, що Криштун самодур, як багато інших генералів, не є військовою таємницєю. Його «дах» - це держсекретар МОУ Дублян, який до цього обіймав посади начальника Центрального управління Військової служби правопорядку у Києві та Київській області; начальника ВСП у Збройних Силах України. Криштун був призначений за вибором Дубляна. Тому він і почувається так вільно з усіма іншими. Поки Дублян утримується на посаді, хоча були розмови, що має піти слідом за Полтораком. Можливо, знайшов доріжку до нового глави МОУ».

КАДРОВИЙ КОНКУРС У МІНОБОРОНИ: ЧУЖІ ТУТ НЕ ХОДЯТЬ

P. S. «З 2014 року закон про запобігання корупції передбачає, що анонімні повідомлення можуть розглядатись. І вони вже п’ять років розглядаються, аналізуються і на підставі таких матеріалів приймаються рішення, зокрема, можуть відкриватися кримінальні провадження. Тут нічого нового немає», - Генпрокурор Рябошапка.