Про громадський контроль за ДБР (документи) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 07:55

Про громадський контроль за ДБР (документи)

31 января 2020г.
0

30.01.2020 Окружний адміністративний суд м. Києва скасував забезпечення позову у адміністративній справі та розблокував діяльність Ради громадського контролю при ДБР.

Чому це важливо?

На теперішній час РГК при ДБР:

- заслуховує інформацію про діяльність, виконання планів і завдань ДБР;

- розглядає звіти Державного бюро розслідувань і затверджує свій висновок щодо них;

- обирає з її членів трьох представників, які входять до складу Дисциплінарної комісії ДБР;

- розробляє та затверджує Правила професійної етики працівників Державного бюро розслідувань;

- заслуховує інформацію про діяльність Державного бюро розслідувань, проводить аналіз стану виконання завдань і заходів, у тому числі визначених стратегічною програмою діяльності Державного бюро розслідувань, та подає пропозиції щодо їх виконання і т.д.

На мою думку, самим головним у цьому питанні є отримання нарешті можливості створення дисциплінарної комісії Бюро.

Жоден державний орган, а тим більше правоохоронний, будь-яка юридична особа не може повноцінно працювати, не маючи можливості розгляду та вирішення питань дисциплінарної відповідальності своїх працівників.

Прогул, бездіяльність, порушення правил етичної поведінки, втрата матеріалів, розголошення службової інформації, з’явлення на службі в стані сп’яніння і т.д. на теперішній час в Бюро є безкарними.

Не дивно, що громадськість часто абсолютно обґрунтовано обурюється рішеннями та діями як Бюро в цілому, так і його окремих працівників.

Завданнями такої комісії є в першу чергу об’єктивний, неупереджений та професійний розгляд питань дисциплінарної відповідальності, наслідками якого має бути як покарання винуватих, так і захист від необґрунтованих претензій до роботи ДБР.

Про те, що має бути невідкладно вирішене питання про створення дисциплінарної комісії Бюро РГК при ДБР почала говорити з першого свого засідання.

Скоро вже два роки, а «віз і нині там».

Зараз же у т.в.о. директора ДБР Ірини Венедіктової є всі можливості виправити помилки та недоліки попереднього керівництва та нарешті запустити роботу як РГК при ДБР, так і Дисциплінарної комісії.

Для цього потрібно лише опублікувати на сайті Бюро відповідний наказ ДБР від 21.10.2019 №285.

Олег Шрам Адвокат, екс-радник директора Державного бюро розслідувань