20 май 2019, Понедельник, 09:24

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Земельна афера Артема Ситника

16 ноября 2018г.
0

Багато шуму спричинила інформація про те, що нинішній директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник у 2009 році, будучи начальником слідчого відділу прокуратури Київської області, незаконно отримав земельну ділянку в місті Буча під Києвом. Це був, по суті, хабар від мера Бучі Анатолія Федорука за те, що прокуратура області закрила очі на його земельні афери. Цю ділянку Ситник перед тим, як балотуватись на посаду директора НАБУ, продав.

Спочатку цю новину повідомила програма «Гроші» на каналі «1+1», потім вона розійшлась у Інтернет-ЗМІ. Ось, наприклад:

ЗА ЩО АРТЕМ СИТНИК ОТРИМАВ ЗЕМЛЮ В БУЧІ?

При цьому журналістів дивує, що поруч з Ситником землю отримала його землячка з Кіровоградської області – якась Юлія Олефіренко. Ба більш того, коли в наступному прокуратура Київської області стала оскаржувати незаконну роздачу землі, ділянки Ситника та Олефіренко до позовної заяви не потрапили. У зв’язку з цим журналісти навіть припустили, що ця Олефіренко – то підставна особа, а її земельна ділянка також належить Ситнику.

Хочу спростувати ці вигадки й внести ясність. Юлія Олефіренко й досі працює в Генеральній прокуратурі, вона – заступник начальника відділу екстрадиції Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури. Перебуває в декретній відпустці до травня 2019 року. Оформленням земельної ділянки займався її чоловік, Роман Олефіренко, який у 2009 році працював разом з Ситником у прокуратурі Київської області, у 2014-2015 роках обіймав посаду Броварського міжрайонного прокурора, а нині є співзасновником адвокатського об’єднання «Гардецький і партнери» (Олександр Гардецький – це колишній прокурор Київської області, який перетягнув з Кіровограда до Києва й Ситника, і Олефіренка).

Разом з Романом і Юлією Олефіренками Ситник отримав на хабар не тільки земельну ділянку в Бучі, але й двокімнатну квартиру в Броварах.

КВАРТИРА СИТНИКА: У ГПУ ВКАЗУЮТЬ НА НЕОБХІДНІСТЬ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТАЄМНИЦІ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

А саме – Артем Ситник і Роман Олефіренко отримали хабар від фігурантів двох кримінальних справ, які розслідувала прокуратура Київської області, у сумі 450 тис грн, ці гроші були покладені на рахунок фіктивного благодійного фонду, який для подібних оборудок відкрив Козинський селищний голова, а вже з рахунка цього фонду була здійснена проплата за придбання двох квартир в будинку №11-г по вулиці Черняховського в м.Бровари. В одній з цих квартир нині проживають Артем і Анна Ситники, у другій – Роман і Юлія Олефіренки.

До речі, недавно Роман Юрійович Олефіренко безуспішно балотувався на посаду заступника начальника Київського управління Державного бюро розслідувань. Але цього разу йому пощастило менше, ніж з квартирою та землею.

Джерело

МІЛЬЙОН ДЛЯ СИТНИКА

Володимир Бойко Журналіст