14 червень 2024, П'ятниця, 10:15

5 років тюрми – за 300 доларів

16 Січня 2020г.
Василь Вовк
Василь Вовк/Facebook

Порядок цифр спонукав згадати далеку, але нашу історію. А саме закон «Про три колоски» — народна назва постанови ЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності», прийнятої в 30-х роках минулого століття.

Закон передбачав як судову репресію за розкрадання колгоспного і кооперативного майна - розстріл із суцільною конфіскацією (при пом’якшувальних обставинах можлива була заміна смертної кари на позбавлення волі строком не менше 10 років).

З 1932 по 1940 рок за цим законом було засуджено близько 200 тис. осіб – в основі своїй селяни та їх діти.

Жодних аналогій, але чомусь повернутись до тих подій захотілось зразу ж після ознайомлення із повідомленням у ЗМІ про те, що «…прокуратурою Черкаської області на належному рівні підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно сільського голови одного із сіл Шполянського району, який обвинувачувався у тому, що… в лютому 2019 року одержав від підприємця неправомірну вигоду в розмірі 10 тис. грн за прийняття виконавчим комітетом сільської ради рішення про дозвіл на розміщення реклами на території села та укладення договору оренди рекламних щитів. Вироком Шполянського районного суду посадовця визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України… та засуджено до покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з конфіскацією майна».

Прочитав й спробував заглянути вже у майбутнє.

Але не побачив там перспектив хоча би таких вироків (5 років позбавлення волі) щодо сотень народних депутатів, міністрів, їхніх заступників, інших високопосадовців, відомих псевдо-бізнесменів, усілякого роду «публічних рішал», яким давно офіційно здійснено повідомлення про підозру в розкраданні народного добра й пограбуванні України у сумах, що обчислюються мільярдами гривень.

Вони спокійно розкидають накрадене по Києву і регіональних столицях, гуляють-відпочивають по усьому світу, й майже відкрито продовжують грабувати нашу країну.

При цьому боротьба із корупцією також продовжується – паралельним курсом. Не сумнівайтесь – «сяде» ще не один «сільський голова»…

УКРАЇНЦІ ЧЕКАЮТЬ ОГОЛОШЕННЯ ПІДОЗР VIP-ПЕРСОНАМ, А НЕ ЇХ ХОЛУЯМ

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України