Чи повинен директор Національного антикорупційного бюро України платити податки з хабарів? – Відповідь на це запитання Артем Ситник дав 3 жовтня 2018 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. Виявляється – ні, не повинен. Більш того, на переконання Ситника, на співробітників НАБУ взагалі не поширюються закони та Конституція України, у зв’язку з чим НАБУ не виконує приписи статті 214 Кримінального процесуального кодексу України й не реєструє та не розслідує повідомлення громадян і юридичних осіб про вчинені корупційні правопорушення.
Запитання Артему Сергійовичу на засіданні Комітету поставив народний депутат України Ігор Луценко, попередньо оприлюднивши їх на своїй Фейсбук-сторінці:
Але директор НАБУ вважає цілком нормальною ситуацією, що Солом’янський райсуд завалений скаргами на бездіяльність НАБУ й виніс вже кілька сотень (!) судових рішень, якими зобов’язав НАБУ виконати вимоги статті 214 КПК України й внести в Єдиний реєстр досудових розслідувань заяви про вчинені злочини, які НАБУ відмовилось реєструвати. Втім, судові рішення Ситник ігнорує, що й не дивно – все однаково ніякої реальної можливості звільнити його з посади немає.
АРТЕМ СИТНИК СПРОБУВАВ ПОЯСНИТИ ЧОМУ НАБУ НЕ РЕЄСТРУЄ ВСІ ЗАЯВИ ПРО ЗЛОЧИН
Запитання про квартиру також було не випадковим. Як я вже розповідав раніше у 2008 році Ситник, перебуваючи на посаді начальника слідчого відділу прокуратури Київської області, придбав за супер-низькою ціною двокімнатну квартиру в Броварах (де він проживає донині) на гроші, отримані від фігурантів кримінальних справ, які він розслідував.
Зокрема, 400 тис. грн. заплатила Вінокурова Світлана Євгенівна за те, щоби уникнути кримінальної відповідальності за участь у виготовленні фіктивних договорів купівлі-продажу земельних ділянок у Обухівському районі Київської області (ця кримінальна справа, до речі, була порушена за моєю заявою). Ще 465 тис. грн. Ситник взяв з керівників ТОВ «Орслана» за закриття кримінальної справи, згідно з фабулою якої службові особи ТОВ «Орслана» передали першому заступнику начальника управління земельних ресурсів у Обухівському районі Київської області хабар у розмірі 7300 доларів США за присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці.
Вказані гроші були покладені на рахунок фіктивного благодійного фонду «Правозахисна фундація «Вільна громада», що був спеціально зареєстрований для подібних оборудок, а вже цей псевдо-благодійний фонд придбав квартиру, яку подарував Ситнику.
Але є нюанс – з 1 січня 2004 року громадяни України мають декларувати отримані подарунки (за винятком подарунків від близьких родичів і членів сім’ї) та включати їх вартість у оподаткований дохід.
Тому Ігор Луценко й поцікавився в директора НАБУ, чи сплатив він податок з вартості отриманої на хабар квартири?
Артем Сергійович підтвердив усі викладені вище факти, але пояснив, що на той час квартири на хабарі купляли всі, а не тільки він один – мовляв, «це тоді була достатньо поширена практика». Що ж стосується оподаткування вартості отриманої на подарунок квартири, то відповідь не могла не вразити своєю відвертістю: «Податки не платив тому, що, по-моєму, і податків тоді не треба було ніяких платити».