12 квітень 2024, П'ятниця, 17:03

ЦВК зробила подарунок фальсифікаторам

12 Березня 2019г.
Снимок экрана 2019 03 12 в 15.18.22

Деякі прояви нехлюйства і непрофесійності, які постійно проявляються у різних галузях управлінської сфери держави, викликають вже не сум, а сміх.

Останнє повідомлення про скасування ЦВК тендеру на виготовлення архівних боксів для перевезення виборчих бюлетенів – як раз цей випадок. Чотири роки парламентські партії чубились за новий склад ЦВК, не могли доторгуватись і навіть збільшили кількість членів Комісії. І от за результатами цієї трагікомічної епопеї, країна отримала черговий загін «фахівців», які, виявляється, неспроможні навіть закупити… картонні короби!

Процес, звичайно, для відповідних служб комісії, за складністю нагадує організацію польоту на Марс.

Тепер вони виправдовуються, що, мовляв, вперше вибори забезпечуються через систему публічних закупівель. Начебто фірми (яких було аж дві!), не додали якихось документів, до того ж, у кращих традиціях нашого часу, одна з них мала офшорне походження… Тож тендер відмінили, державі «зекономили» сім мільйонів гривень, а учасникам перегонів повідомили, що вони можуть доставляти виборчі бюлетені після голосування любими зручними способами – у мішках, целофанових пакетах з супермаркетів, або просто зв’язавши у пачки підручними засобами.

Мабуть, члени ЦВК ніколи не брали участі у виборах і не знають про самі примітивні засоби фальсифікацій, коли бюлетені зникають по дорозі, псуються, або раптом виникають у захмарній кількості…

Чи є цей випадок маркером того, наскільки професійно організований виборчий процес узагалі – покаже час. І якщо народне волевиявлення на виборах Президента України відбуватиметься, спотикаючись об такі «маленькі» негаразди – буде вже зовсім не смішно.

Ймовірні фальсифікатори, мабуть, моляться усім богам за здоров’я членів ЦВК, які зробили їм такий чарівний подарунок. І виникає питання – чи не було це свідомим актом, міною, підкладеною під справедливість виборчого процесу?

Елементарна логіка підказує, що особи, відповідальні за цей випадок, мають бути відсторонені від роботи і покарані. Але логіка, мабуть, не та чеснота, якою керуються організатори виборчого процесу. І для відповідних державних служб, які мали б відреагувати і зажадати від ЦВК виправлення положення, логіка також є важким когнітивним навантаженням.

Бо усі мовчать.

А ЦВК бере на себе відповідальність за таку сентенцію: "Відтак, питання, яким чином і в чому будуть доставлятися виборчі бюлетені та інша документація до ОВК, залишилось відкритим. Всі суб’єкти виборчого процесу, а особливо офіційні спостерігачі повинні бути готовими до того, що голови та члени ДВК будуть змушені доставляти виборчу документацію в підручних засобах, часто не призначених для цього".

Чи не здається ця офіційна заява Комісії про «підручні засоби» у якомусь сенсі явкою з повинною? І просто дикою? Так, вона саме дика для часів, коли Світ оперує електронними виборами!

Тут знов є нагода згадати про закиданий пилом Виборчий Кодекс, який парламент, скидається, цілком свідомо потопив. Бо саме в цьому документі мали б бути передбачені нові технології голосування, які унеможливили б оцей стид з картонними коробами…

Усім учасникам виборів нині залишається лише сміятись і… пильнувати!

Бо усе це, панове квотні члени ЦВК і їхні партійні промоутери, дуже погано тхне… І може мати ціною долю держави.

Отакий сумний сміх.

Джерело

 Dsc5573
Микола Голомша Перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік), професор права, доктор філософії в галузі державного управління, заслужений юрист України