Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97
Всеволод Розумовський, для «Резонансу»
Українська народна казка «Рукавичка» розповідає нам про тварин, кожна з яких намагалася урвати собі шматочок блага, але через свою жадібність і егоцентризм вони самі ледве й не зруйнували те саме благо. На щастя, вчасно поспів дідусь, і рукавичка була врятована від знищення ненаситними істотами. Казка казкою, а в Україні жадібні і егоцентричні люди зараз почувають себе досить впевнено та процвітають, особливо ті, хто голосніше за всіх кричить про реформування судової системи. Яскравим прикладом є члени Громадської ради доброчесності (ГРД) при Вищій кваліфікаційній комісії України (ВККС).
Починаючи з 2015 року ми стали свідками бурхливої діяльності групи грантовомотивованих юнаків і дівчат, які активно займалися тим, що писали «під себе» проект закону про судоустрій і статус суддів, в тому числі, й в частині повноважень Громадської ради доброчесності.
У 2016 році ці ж особи влаштовували мітинги, подекуди вдаючись до відвертого шантажу депутатів і все з єдиною «благою» метою - змусити прийняти потрібну їм редакцію закону. Вони щодня проводили круглі столи та конференції, розповідали з захватом на телеканалах про свої великі досягнення, і величезну силу новоствореної ними ГРД. За невелику плату, у вигляді виділення грошей із грантів, ці особи також додатково заручилися підтримкою дуже невеликої групи суддів. Так! Грантове фінансування, це вам не урядові 3200.
І ось, грантоїди стають членами ГРД. Здавалося б, домоглися свого, отримали заповітні місця в ГРД, аналогів якої фактично немає в світі, так приступайте до роботи.
Але, працювати, це не для них. Більш того, усвідомивши неграмотність депутатів, подекуди безпорадність членів ВККС та Вищої ради правосуддя (ВРП), падкість на гранти окремих представників суддівського корпусу, грантові хлопчики і дівчатка вирішили, що мало вичавили собі повноважень в ГРД. Тепер вони хочуть відібрати ще більше повноважень у ВККС і ВРП, і для цього влаштовують маппет-шоу під комітетами Верховної Ради України.
Зверніть увагу, що це ті ж особи, які самі ж виписували повноваження ГРД в законі, самі ж балотувалися, самі ж, протягом півроку публічно заявляли, що таких повноважень ГРД буде досить. Це ті ж особи, які щодня приходили до Голови ВККСУ Сергія Козьякова, ледве не присягаючи йому в своїй вірності й відданості. Зараз клятви забуті, а жага до влади перевищує як норми права, так й європейські цінності та людські відносини.
Ось такі українські реалії. Група грантоїдів, не пропрацювавши на посаді майже ні дня, ні приступивши до виконання своїх обов’язків, першим же своїм рішенням почала вимагати нових повноважень.
І хто ж, як виявилось, в нас такий ненаситний? Знайомитеся, це представники «Реанімаційних пакету реформ», «Автомайдану», «Чесно. Фільтруй суд! » та інші.
Але назва організації знеособлена, а тому, завжди цікаво дізнатися більше про тих людей, хто делегований в моральні авторитети та має виконувати роль фільтра доброчесності судової системи, та власне, кому виявилося замало повноважень для виконання такої важливої місії, довіреної суспільством.
Та, як з’ясувалось, випадково чи ні, до Громадської ради доброчесності при ВККС потрапили люди, які повинні взагалі відбувати покарання.
Таємні компанії члена Громадської ради доброчесності
Як написав Михайло Жернаков на своїй сторінці у Facebook: «Ми закон виписали разом ... .Щоб ні у кого не виникло сумнівів в доброчесності самих членів». Тільки, як виявилося, і до самого Михайла Жернакова є багато питань - наявність машин у батьків на суму понад 140 тис. доларів, незадекларована елітна нерухомість, квартири площею більше 300 кв.м., земля, незадекларований власний мотоцикл та багато іншого.
І якщо, з подвійними моральними принципами Михайла всім вже стало зрозуміло, то ми задалися собі питанням, а хто ж інші члени ГРД?
Дотримуючись заповідей експертів Реанімаційного пакету реформ, та й вимогам того ж Михайла Жернакова, ми вирішили придивитися поближче до членів «доброчесної» ради. А придивившись, побачили, що до її складу потрапила особа, яку відверто кажучи, важко вважати моральним авторитетом.
Отже, давайте знайомитися - член ГРД Козленко Володимир Григорович, кандидат юридичних наук, представник Громадської платформи «Нова країна», за сумісництвом глава цієї самої платформи, адвокат, людина, яка «розуміється в антикорупційному законодавстві» і вважає, що «від підбору правильних людей залежить рівень корупції» .
Як уже заведено в Україні, щоб зрозуміти правдивість слів людини при посаді, в першу чергу, потрібно дивитися її декларацію, що ми і зробили.
Отже, в Декларації члена ГРД вказано дохід в сумі більше 3 млн грн за 2015 рік. Однак, як виявилось, вже після оприлюднення вказаної декларації, в податковій інспекції майже одразу зацікавилися таким величезним доходом Володимира Григоровича, оскільки суми зазначені в Декларації й в податковій звітності відрізняються. Володимир Григорович, з його ж слів, розуміється в антикорупційному законодавстві, тому, не може не знати, що в Декларації є розділ «Відомості про вклади в банки, цінні папери та інші активи», куди обов'язково потрібно вказувати розмір платежів в статутний фонд товариства, підприємства, організації тощо. При цьому, в цій графі потрібно вказувати повне найменування товариства, підприємства та організації, з якими у суб'єкта декларування виникли взаємини.
Тільки, між знати і робити – велика різниця. І чомусь, Володимир Григорович не використав свої знання на практиці, і як виявилось абсолютно забув вказати в своїй декларації за 2015 рік низку компаній, в яких він бути засновником, а саме:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр неформальної освіти «Інсайт», сума внеску 9 000,00 грн. (39639770, адреса: м Київ, вул. Шолуденка, 3).
2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Кроу Хорват Ейсі Україна», сума внеску 230 000,00 грн. (33833362, адреса: м Київ, вул. Спаська, 37).
3. Аудиторська компанія-Товариство з обмеженою відповідальністю «УПК-Аудит ЛТД», сума внеску 387 500,00 грн. (30674018, адреса: м Київ, вул. Шолуденка, 3).
4. Товариство з обмеженою відповідальністю «Шик-груп», сума внеску 50 000,00 грн. (36593717, адреса: м Київ, вул. Шолуденка, 3).
5. Товариство з обмеженою відповідальністю «Стратегічний партнер», розмір внеску 7 110,00 грн. (33147220, адреса: м Київ, вул. Шолуденка, 3).
6. Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична компанія «Ніколас», розмір внеску 20 004,00 грн. (37880825, адреса: м Київ, вул. Шолуденка, 3 к.517).
7. Товариство з обмеженою відповідальністю «Креативна міжнародна дитяча школа «Колумбія», розмір внеску 5 000,00 грн. (38322314, адреса: м Київ, вул. Шолуденка, 3).
8. Товариство з обмеженою відповідальністю «Креативна міжнародна школа», розмір внеску 360 000,00 грн. (39639130, адреса: м.Київ, провулок Задорожний, 1А).
9. Товариство з обмеженою відповідальністю «Біосистем», розмір внеску 100 000,00 грн. (32488350, адреса: м Київ, вул. Борисоглібська, 11А).
Чому Володимир Козленко не зазначив у декларації відомості про свої 9 компаній, і розмір внесків до їх статутних капіталів в розмірі, який сукупно сягає понад 1 млн грн!? Адже це - пряме порушення того самого антикорупційного законодавства, яке він так добре знає.
Може через те, що в пакеті документів на участь Козленка В. Г. від ГО «Нова Країна» в конкурсі на членство в Громадську раду доброчесності був звіт незалежного аудитора тієї самої компанії ТОВ «УПК-Аудит ЛТД», де власником є той же Козленко В. Г.? Про конфлікт інтересів не чули?
Але, справжня відповідь на питання щодо істинних причин приховування компаній в декларації, для нас виявилась дійсно несподіваною.
Кримінальні справи і проблеми з оподаткуванням - фірмовий стиль роботи члена ГРД
Якщо вірити Єдиному державному реєстру судових рішень, то у компаній Володимира Григоровича Козленка (зокрема, ТОВ «УПК-Аудит», ТОВ «Стратегічний партнер») дуже серйозні проблеми з податковою службою, і вони просто таки не виходять із судів: Верховний Суд України, Київський апеляційний адміністративний суд, Вищий адміністративний суд, Окружний адміністративний суд Києва, Жовтневий районний суд міста Дніпропетровська, Харківський апеляційний господарський суд тощо.
Слідчі з завидною постійністю звертаються до судів для того, щоб зобов'язати компанії члена ГРД (ТОВ «УПК-Аудит», ТОВ «Шик-груп», ТОВ «Стратегічний партнер») надати слідству фінансові документи фірм, по яким відкриті кримінальні справи за ухилення від сплати податків. Географія судів різна:
Жовтневий районний суд м Дніпропетровськ ;
Святошинській районний суд м.Києва;
Дніпровський районний суд м.Києва;
Печерський районний суд м.Києва.
Тут варто коротко роз'яснити суть звернень слідчих. Фактично, компанії члена ГРД, перешкоджають слідству у виявленні винних в ухиленні від сплати податків.
Але ховати документи від слідчого - це одне, а ось брати участь в фіктивних угодах - зовсім інше.
У вироку Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровськ від 26.02.2016 чітко вказано, що: «ОСОБА_2, реалізовуючи свій злочинний умисел, спрямований на ухилення від сплати податку на додану вартість, що входять в систему оподаткування і бажаючи настання їх наслідків у вигляді фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах, у період ...., усвідомлюючи, що фінансово-господарські взаємовідносини з суб'єктами господарювання, а саме... ..ТОВ «Стратегічний партнер» (код ЄДРПОУ 33147220) ... документально не оформлювались, що позбавляє можливості службових осіб ТОВ «Авіка» відносити суми до складу податкового кредиту ...».
Якщо коротко і просто - суд встановив, що ТОВ «Стратегічний партнер» брав участь і сприяв в ухиленні ТОВ «Авіка» від сплати податків до бюджету.
А рішення по одній зі справ взагалі унікальне і вимагає широкого розголосу: «Також не притягнуті до відповідальності ОСОБА_39 та ОСОБА_40, які разом із головним бухгалтер ОСОБА_9 03.01.2006 р. в приміщенні КВ знищили кредитні договори за час діяльності спілки станом на 31.12.2005 р. та не з'ясована роль у злочинній діяльності незалежного аудитора ОСОБА_41 та працівників аудиторської компанії ТОВ «УПК-АУДИТ ЛТД», які щорічно формували звіти актів перевірки КС.».
Вдумайтеся - аудитори ТОВ «УПК-АУДИТ ЛТД», можливо, самі знищили фінансові документи компанії.
От такий моральний портрет Козленка Володимира Григоровича, кандидата юридичних наук. Тільки мабуть він знов зовсім забув, що прямим наслідком ухилення від сплати податків є неможливість повноцінного фінансування державою соціальних проектів, медицини та виплати пенсій.
Підробка нафтопродуктів - додатковий заробіток для кандидата юридичних наук?
У 2008 році було зареєстровано ТОВ «Малинська аграрна група» (35638054, місце реєстрації м.Житомир), де директором значився Володимир Григорович. У певний момент ТОВ «Малинська аграрна група» змінює назву, місце своєї реєстрації, і вже стає ТОВ «Торговий дім «Кайрос». Потім змінили і директора, звільнивши Козленко Володимир Григорович від керівництва. У 2016 році змінився і директор в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Інвестекогруп», а Володимир Козленко перестає підписувати документи.
Чому така конспірація? Відповідь знову-таки знаходимо в реєстрі судових рішень. І рішення Печерського районного суду міста Києва швидко прояснює ситуацію. Виявляється, керівники ТОВ «ТД«Кайрос» і ТОВ «Інвестекогруп» підозрюються в незаконному виготовленні, зберіганні, збуті і транспортуванні з ціллю реалізації підакцизних товарів (нафтопродуктів), які є сумішшю нафтових фракцій, і включають в себе небезпечні хімічні речовини, під виглядом бензину марок А-80, А-92 і А95 і дизельного палива.
Іншими словами, Національна поліція України підозрює, що керівництво ТОВ «ТД«Кайрос» та ТОВ «Інвестекогруп» підробляло бензин, і такий сурогат продавало в Україні.
І відверто наплювати було керівнику ТОВ «ТД«Кайрос» та ТОВ «Інвестекогруп» на наслідки використання сурогатного бензину: поїздки автомобілістами на станції технічного обслуговування через проблеми двигуна; на неможливість завести транспортний засіб; швидке забруднення свічок і т.д. Жадібність, бажання наживи - ось справжні цінності таких людей.
Чи є у Національної поліції завзяття розслідувати цю кримінальну справу? Чи не спустять її на гальмах? Чи встановлять справжню роль члена ГРД у виготовленні сурогату? Питання риторичне.
До речі, у ТОВ «Інвестекогруп», як і у ТОВ «УПК-Аудит» та ТОВ «Стратегічний партнер», такі ж проблеми з податковою службою з приводу не сплати податків до державного бюджету. Стиль роботи?
Слід члена ГРД в справі про розкрадання майна ПАТ «Сумихімпром»
Мабуть багато хто чув про скандал, пов'язаний з директором ПАТ «Сумихімпром», якого звинуватили в розкраданні майна на суму понад 93 млн. грн. Як виявилося, вже відома нам ТОВ «УПК-Аудит» у судовій справі з питань банкрутства ПАТ «Сумихімпром» вказало фактичну наявність мінеральних добрив, які нібито були на складах ПАТ «Сумихімпром». Кажуть, що ТОВ «УПК-Аудит» аналізувало саме той період, за яким зараз і порушено кримінальну справу стосовно екс-директора ПАТ «Сумихімпром».
І все б нічого, та Харківський апеляційний господарський суд поставив під сумнів висновки аудиторів ТОВ «УПК-Аудит», вказавши, що аудитори абсолютно не врахували той факт, що вимоги кредиторів були забезпечені заставним майном боржника, і вони мали право задовольнити заборгованість за рахунок заставного майна.
Якщо коротко, то можливо, тільки завдяки висновкам ТОВ «УПК-Аудит» і з'явилися підстави для порушення справи щодо банкрутства ПАТ «Сумихімпром», і приходу того самого керівника, якого підозрюють в розкраданні майна компанії.
Зовсім не хочеться вірити, що член ГРД брав активну участь в сумнівних махінаціях, спробах фіктивного банкрутства ПАТ «Сумихімпром» і виведенні майна з підприємства.
Впевнені, що оцінку діяльності ТОВ «УПК-Аудит» в справі банкрутства ПАТ «Сумихімпром» зробить Генеральна прокуратура України в рамках відповідного кримінального провадження. Адже вбачається, що в принципі Генеральний прокурор України завершує всі розпочаті справи, особливо коли мова йде про розкрадання майна стратегічних підприємств.
Може, відчуваючи певну принциповість Юрія Віталійовича, Володимир Григорович був категорично проти призначення Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора, і у прямому ефірі 5 каналу глузував над призначенням людини без юридичної освіти на відповідальну посаду?
Що ж, сфера інтересів у Володимира Григоровича дуже велика: від можливих махінацій з майном ПАТ «Сумихімпром» до ухилення від оподаткування. А про спроби отримати від клієнтів додаткові гонорари через суди, вже і писати не варто. Про них нехай розповідають клієнти ТОВ «ЮК«Ніколас».
Аналізуючи вищевказане, вже можна зрозуміти справжні мотиви членства Володимира Козленка в ГРД. Адже зараз у нього, як ніколи, гостро стоїть питання вирішення своїх особистих справ в судах.
Виходить так, що цінностями членів Громадської ради доброчесності є ухилення від сплати податків, можлива участь в підробці бензину й розкрадання майна стратегічного держпідприємства?!
Хіба це ті особи, які мають право уособлювати моральний образ суспільства? Адже саме через призму своїх переконань і потреб, такі люди будуть відбирати суддів в майбутній Верховний Суд. Хіба таких представників ми хотіли бачити в ГРД? Хто дав їм мандат на лобіювання своїх інтересів?
Виникають й інші питання. Чи осудять члени ГРД недоброчесну поведінку своїх колег? Чи виступлять з ініціативою щодо їх переобрання? Чи все ж «рука руку миє»?
На жаль, політичні скандали привертають більше уваги Президента за будь-що, і навряд чи він як добрий дідусь з казки «Рукавичка», зможе врятувати країну від жадібних і ласих на владу людей навіть на таких локальних рівнях як ГДР. А нам мабуть нічого не залишається, як і надалі спостерігати за цими деструктивними постреформаторськими процесами в судовій системі, пам’ятаючи, що ніколи непотрібно недооцінювати недалекоглядних та нерозумних, однак добре мотивованих людей, особливо, коли їх мотивація – це грантові гроші.