14 червень 2024, П'ятниця, 12:34

І сміх і гріх від Приватбанку

17 Лютого 2021г.
Picture2 V Privatbanke Ras 338971 P0

Василь Вовк

Ще влітку Приватбанк заблокував картку моєї дочки, оскільки фінансовий моніторинг визначив великим ризиком її зарплату у 8 тисяч гривень… Кілька днів тому зателефонували моїй дружині і повідомили, що блокують її картку, на якій 27 гривень… Сьогодні передзвонили мені, й повідомили, що оскільки я «публічна особа», то маю підтвердити легальне походження коштів (отримав аванс на роботі в сумі 7 тисяч гривень). Довго пояснював толерантному хлопчині, що не займав і не займаю посад (на жаль, чи на щастя), які визначені для категорії «національні публічні діячі», тобто фізичних осіб, які виконують або виконували в Україні визначні публічні функції.

Увечері написав про це заяву через офіційний сайт Приватбанку, й отримав таку відповідь.

«Шановний клієнте, вітаємо! Ми підготували відповідь на ваше звернення:

Ви є Політично значущою особою, тому згідно вимог пункту 37 статті 1 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" банк зобов’язаний проводити на постійній основі моніторинг ділових відносин та фінансових операцій клієнта, у тому числі з’ясовувати джерела походження коштів. Вам необхідно актуалізувати паспортні дані та надати документ про походження коштів. Також, згідно нової редакції Закону України № 361-IX “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” від 28.04.2020 року, змінився підхід щодо визначення політично значущих осіб та скасовано виконання політичних функцій протягом 3-х останніх років як обов'язкову ознаку публічного діяча. Цей статус встановлюється для національних публічних діячів пожиттєво починаючи з 24.08.1991 року.

З повагою, служба підтримки ПриватБанку!».

Подякував за оперативну відповідь (окрема подяка за «значущу особу»), але ще раз нагадав, що я не займав і не займаю жодної з посад, перерахованих в пункті 37 статті 1 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". На картку отримую зарплату, обіг коштів за квартал навіть близько не сягає суми 200 тисяч гривень, що передбачає відповідні ризики…

Я не боюсь верифікації, але… сумно щодо читання законів в державних установах!

А ось Вам, друзі, і «контрольний в голову» (отримав кілька хвилин тому) від державного банку.

«Перепрошуємо за можливі незручності. Необхідно надати підтверджувальний документ про те, що Ви не займаєте та не займали посаду з переліку посад політично значущих осіб».

Підкажіть, будь ласка, де мені можуть надати довідку (окрім дурдому) про те, що я не був:

- Президентом України, Прем’єр-міністром України, членом Кабінету Міністрів України…

- керівником та заступником керівника Державного управління справами…

- Секретарем та заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України…

- народним депутатом України…

- головою та членом Правління Національного банку України, членом Ради Національного банку України…

- головою та суддею Конституційного Суду України, Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів…

- членом Вищої ради правосуддя, членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члени Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів…

- Генеральним прокурором та його заступником…

- головою Служби безпеки України та його заступником…

- директором Національного антикорупційного бюро України та його заступником…

- директором Державного бюро розслідувань та його заступником…

- директором Бюро фінансових розслідувань та його заступником…

- тощо.

Де? Підкажіть, будь ласка!

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України