» Інтерв’ю Гордона з Гіркіним: СБУ обіцяє перевірку, а ГПУ знайшла “цінну інформацію” (оновлено)

04 грудень 2022, Неділя, 22:49

Інтерв’ю Гордона з Гіркіним: СБУ обіцяє перевірку, а ГПУ знайшла “цінну інформацію” (оновлено)

19 Травня 2020г.
0
Снимок экрана 2020-05-18 в 20.13.24

Служба безпеки України проведе перевірку у зв'язку з інтерв'ю, яке український журналіст Дмитро Гордон взяв у екслідера сепаратистів Ігоря Гіркіна.

Про це повідомляє Резонанс 19 травня із посиланням на "BBC News".

"СБУ вивчить ситуацію навколо інтерв'ю з Гіркіним", - сказав співрозмовник у відповідь на питання, чи будуть українські спецслужби реагувати на інтерв'ю.

  • MH17: родичі жертв виграли позов до Стрєлкова на $500 млн
  • Інтерв'ю Гордона з Поклонською: ляпас Україні чи право журналіста
  • Доповідь Bellingcat: що відомо про катастрофу MH17 через три роки

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов у коментарі BBC News Україна зазначив, що використовувати інтерв'ю підозрюваних та обвинувачених осіб у розслідуваннях "достатньо розповсюджена світова практика".

"Такі інтерв'ю цінні додатковим фактажем, деталями. Наприклад, так звана "прокурор" Криму підтвердила те, що їй відомо про підозру та кримінальне переслідування проти неї в Україні", - пояснює він.

ПРО ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ДОПОВІДІ МІЖНАРОДНОГО СЛІДСТВА ПО МН-17

Гіркін під час свого інтерв'ю також розказав про конкретні факти вчинення ним особливо тяжких злочинів.

"Я не виключаю можливість, що у майбутньому ця інформація стане предметом розгляду і під час розслідування серйозних порушень міжнародного гуманітарного права - воєнних злочинів та злочинів проти людяності", - повідомив Мамедов.

Зокрема, особливу цінність для слідства, за його словами, має інформація щодо контролю та постачання зброї незаконним збройним формуванням з Російської Федерації.

Хто такий Ігор Гіркін?

Ігор Гіркін, якого також називають Стрєлков, - один із найбільш відомих учасників конфлікту на сході України. Він неодноразово визнавав, що брав активну участь в процесі анексії Криму Росією. У 2014 році він перебував на посаді "міністра оборони" сепаратистів з так званої "Донецької народної республіки", Саме він повідомив у соцмережах, що сепаратисти збили літак, який пізніше виявився пасажирським малайзійським Боїнгом MH17. В результаті атаки загинули 298 людей.

У інтерв'ю Гордону, яке оприлюднили 18 травня, він зізнався, зокрема, що саме він віддав наказ розстріляти українських активістів Юрія Дяковського та Юрія Поправку. Тіла обох знайшли у 2014 році зі слідами тортур. Крім того, він розповів про свою роль у анексії Криму та кілька разів назвав українців і росіян одним народом.

ГОЛОМША НАЗВАВ «ПОМИЛКОВИМ» РІШЕННЯ ПРО ЗАМІНУ УКРАЇНСЬКИХ ПРОКУРОРІВ У СПРАВІ МН-17

- Йому треба намазати лоба зеленкою - і поставити до стінки! А ти в нього коментарі береш, - приблизно такий закид почула років 15 тому, від генерала на той час міліції, коли записала у суді думку відомого "злодія у законі".... Але одна справа - це кримінальний процес! Інша - коли співрозмовник знаходиться по іншу сторону навіть не Закону. По ту сторону фронту... і кожне слово - то тиражування ворожої пропаганди, - написала на своій сторінці редактор Резонансу Олена Мельник.

У свою чергу Дмитро Гордон заявив, що брав інтерв'ю "у співдружності із спецслужбами", а відповідні флешки пообіцяв передати  до  Гааги.

- Щойно перший заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який займається Кримом і Донбасом, опублікував від імені Генпрокуратури подяку мені, Дмитру Гордону, за допомогу Україні у розслідуванні гучних подій у Криму та на Донбасі, - заявив Гордон.

Тим часом Служба безпеки України 19 травня заявила, що проведення інтерв’ю з Наталією Поклонською та Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) є ініціативою журналіста Дмитра Гордона. У спецслужбі також наголосили, що "вся інформація, озвучена в цих інтерв’ю, вже детально аналізується співробітниками Служби на предмет її використання, як додаткових доказів захоплення Російською Федерацію території України та фактичного розв’язання війни на сході нашої держави".

- Так, це інтерв‘ю (як і десятки інших) долучать до кримінальних справ Гіркіна. Але нічого нового воно слідству не дасть. Хоча б тому, що справа Гіркіна про збиття авіалайнера МН17 - вже у голландському суді. З достатньою кількістю доказів, включаючи перехоплені українськими спецслужбами розмовами Гіркіна, Константінова, Суркова, - вважає ексгенпрокурор Юрій Луценко.

У Facebook він також написав: "Справа про терористичні злочини Гіркіна в ході агресивної війни на Донбасі - теж давно завершена українською військовою прокуратурою. В січні 2019 йому вручена підозра. Якби у нас (як в Нідерландах) був механізм in absentia - заочного правосуддя, ми б уже рік демонстрували всьому світу злочини російського агресора".

Ексочільник ГПУ виклав у соцмережу довідку про завершене в січні 2019 слідство Гіркіна.

РОЗСЛІДУВАННЯ ТЕРАКТУ З МН17 МАЄ ЗАВЕРШИТИ СУД В УКРАЇНІ

- Говорячи про вплив цього інтерв’ю на судовий процес в Нідерландах, слід завжди пам’ятати наскільки це розгойдує суспільство.... Вірю, що при бажанні можна знайти більш дотепні способи підтвердити факт отримання особою виклику до суду.., - дипломатично зауважив у соцмережі заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін, у недавньому минулому - заступник Генпрокурора з питань міжнародної взаємодії.

НАША МЕТА – ПРИТЯГНЕННЯ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ КЕРІВНИЦТВА РФ ЗА ПОРУШЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА, — ЄВГЕН ЄНІН

Як нагадує Резонанс, обвинувачений у справі MH17 колишній квазі-міністр "оборони ДНР" Ігор Гіркін в інтерв‘ю ВВС у березні 2020 року заявив, що не визнає компетенцію голандського суду і звинувачує в авіакатастрофі Україну.