13 червень 2024, Четвер, 11:09

Про запитання після доповіді міжнародного слідства по МН-17

30 Вересня 2016г.
Flight Mh17

Сьогодні в тренді усе, що пов'язане з доповіддю по збитому росіянами малазійському Боїнгу. Зрозуміло, що кримінальне розслідування закінчилось ще рік тому, а у продовження - дипломатичне й політичне болото. Але навіть тут Україна не є гравцем й будь-яких важелів не має. Росія на коні, оскільки немає конкретних звинувачень про її причетність до цього жахливого злочину.

Розглянемо загальнокримінальний приклад. Якщо при розслідувані справи щодо убивства особи встановлено замовника й посібника, який допомагав убивцям, що роблять слідчі? Правильно! Затримують їх, повідомляють про підозру, й продовжують заходи щодо встановлення організатора й безпосередніх виконавців... У тому числі за допомогою затриманих співучасників.

Чому не повідомляють (хай заочно) про підозру в замовлені з Росії комплексу "Бук" для збиття літака громадянину РФ Гіркіну-Стрелкову та його російській озброєнній банді (спокійно проживає у Підмосков'ї під захистом ФСБ) і російському найманцю-терористу Плотницькому /де-факто громадянин РФ/ та його бандгрупі в пособництві злочинцям-убивцям (супроводження, охорона, забезпечення харчування й іншим необхідним для екіпажу)...???

Відповідь на поверхні. Тоді РФ не відвертітися; тоді є усі підстави для створення спеціального міжнародного трибуналу; тоді усі позови щодо компенсації збитків родичам жертв (приблизно 800 мільйонів доларів США) переадресовуються Росії; тоді зрозуміло, що організаторами вбивства 298 громадян світу є вище військово-політичне керівництво Росії; тоді РФ "труп" у міжнародних політичних й економічних відносинах...

Продовжуйте самі... Й робіть висновки самі - коли будуть (чи будуть) притягнуті до кримінальної відповідальності винні особи?

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України