14 червень 2024, П'ятниця, 11:50

“Три шляхи”

11 Лютого 2019г.
88 Tn

Або докази щодо В.Мангера мізерні і йому пропонують утекти, або доказів достатньо, але йому дозволяють утекти?!

Спочатку невеличкий всеобуч для керівників та спікерів правоохоронних, інших державних органів, політтехнологів й експертів.

Українське законодавство не знає такого співучасника злочину, як замовник.

Кримінальний кодекс України дає виключний перелік осіб, які приймають спільну участь у вчиненні злочину, де поряд із виконавцем, є організатор, підбурювач та пособник (ст.ст. 26, 27).

Тому коли з високих трибун, чи у ЗМІ звучить фраза: «встановлений замовник…», то мова не про кримінальний процес, це ближче до «роздумів біля парадного під'їзду».

Тепер по суті. Уся країна знає й безперечно самому Владиславу Мангеру відомо, що 12 лютого, Шевченківський районний суд Києва обиратиме йому запобіжний захід, й що слідство клопоче про тримання під вартою.

Але чомусь не затримують пана Мангера, посилаючись (о, диво) на вимоги кримінального процесуального закону (ст. 208), яким дійсно встановлено, що можна затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі, лише у випадках: 1) якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення; 2) якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин…

Тоді чому нехтували вимогами вказаної статті в десятках інших випадків /приведу найбільш відомі – М.Саакашвілі, Н.Савченко/?

За словами правоохоронців, підозра В.Мангеру ґрунтується на показаннях свідків, але не зазначено, чи були ці свідки допитані слідчим-суддею, що має важливе значення для врахування їх важлвості, а значить достатності доказової бази (оскільки про інші докази не йдеться).

Наостанок. Окрім іншого, достатньо ознак того, що є попередні домовленості не застосовувати щодо В.Мангера міру запобіжного заходу – тримання під вартою шляхом встановлення відповідної грошової застави, або поміщення його під домашній арешт.

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України