» Кілька слів про “презумпцію правоти поліцейського”

29 вересень 2022, Четвер, 13:39

Кілька слів про “презумпцію правоти поліцейського”

29 Вересня 2016г.
0
_smena__pochemu_stalo_vozmozhnym_ubiystvo_v_krivom_ozere_500x317_1_500x317

Не можу не написати кілька слів про "презумпцію правоти поліцейського". Юридичну спільноту вражає цинізм і безграмотність чиновництва.

Почитайте закон і навчіть підлеглих, все, про що говориться, передбачено діючим ЗУ "Про національну поліцію". Зокрема, окрім широких повноважень поліцейських, ще спеціальні заходи впливу....., ст. 42 Поліцейські заходи примусу; ст. 43 Порядок застосування поліцейських заходів примусу; ст. 44 Застосування фізичної сили; ст. 45 Застосування спеціальних засобів; ст. 46 Застосування вогнепальної зброї. Тут весь арсенал, від кайданків і кийків, зброї, до застосування водометів, що ще потрібно?

Але тут передбачено і серйозна відповідальність за законність застосування цього всього арсеналу впливу. Видається, що за кожним поліцейським потрібно закріпити юриста, щоб постійно ходив за ним і роз'яснював на місці вимоги закому? Де конкурс, який відповідно до цього ж закону мав забезпечити взірцеві знання законодавства.

Тепер ще одне. Правоохоронний орган несе відповідальність не тільки перед суспільством за діяльність своїх співробітників, законності в їх діях, а ще й перед родинами за життя і здоров'я своїх співробітників. Тому завдання апаратів, це забезпечення тактико-технічних навчань своїх співробітників, що мають обов'язково мати навички дій в екстремальних ситуаціях. Відсутність таких у кожному конкретному випадку, передбачає відповідальність у залежності від наслідків, аж до кримінальної за тяжкі наслідки, такі, як загибель людей тощо. В даній ситуації слідчі і суд виконають свій обов'язок щодо конкретного винуватця.

А ще має бути не думка окремих політиків щодо "посилення", "укрупнення", а службове розслідування із внутрішнім аналізом ситуації, висновків та порад - як запобігнути таким випадкам у майбутньому.

Ну десь так приблизно.

_DSC5573
Микола Голомша Перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік), професор права, доктор філософії в галузі державного управління, заслужений юрист України