24 червень 2024, Понеділок, 10:50

Мінюст відкрив дошку ганьби для боржників-аліменщиків

6 Лютого 2018г.
Bez Imeni 1 660x330

Сталося! Держава не на жарт взялася за боржників — аліменщиків. Принаймні, зовні все виглядає саме так.

Сьогодні закон вступає в силу. Тепер несплата аліментів не буде проблемою дитини, а стане проблемою безвідповідального батька, рідше — матері.

Закон передбачає тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника, який не платить аліменти. Боржник може бути позбавлений права керувати транспортним засобом, якщо заборгував дитині за 6 місяців. І це логічно: іздиш на машині, заправляєш її — значить гроші є. І теревені типу: не плачу аліменти, бо не маю постійної роботи, мало заробляю і таке інше скиглення — порожня балаканина! Насамперед — піклування про свою дитину. Взяв відповідальність на себе фактом народження дитини — будь добрий дати їй ради, годуй, одягай, вчи та розважай. А щодо виховання, то таким батькам краще взагалі не контактувати з дітьми, щоби не зруйнувати їхню психіку та не виховати з них майбутніх аліменщиків. Варто обмежитися грошима на утримання.

Залишається сподіватися, що цей закон не залишиться профанацією і уповноважені органи дійсно будуть стежити за його неухильним виконанням. Ну, хоча б механізм для цього є. А як його затосувати на практиці — то вже справа техніки. І вправних адвокатів.

Запроваждений Міністерством юстиції відкритий онлайн-реєстр боржників-аліменщиків — то є справжній хіт! Він може бути, насправді, ефективнішим, ніж адміністративні покарання. Відкритість реєстру, з прізвищами і сумами заборгованності перед свою ж дитиною, стане гарним стимулом туди не потрапляти. Своєрідна публічна порка безвідповідальних батьків тут зіграє на руку дітям. Адже фактично, цей реєстр — «дошка ганьби» для горе-батьків.

Взагалі, як можна не давати засобів для існування своїй дитині? Мало того, що дитину кинули напризволяще (не має значення з яких причин), так ще й кошти на утримання треба буквально видирати з допомогою держави!

Оце і є справжня ганьба!

Джерело

23244063 1371242443004484 8804187983491161121 N
Лариса Ткач Журналист, юрист