13 квітень 2024, Субота, 22:35

Навальні труси, або чи служать у ФСБ дебіли

22 Грудня 2020г.
Photo 2020 12 22 18 35 59

Василь Вовк

Спецслужби пострадянських республік переживають не найкращі часи, у тому числі й Федеральна служба безпеки РФ. Недостатнє фінансування, відтік кращих кадрів у бізнес і злочинний світ, низький рівень професіональної підготовки та дисципліни тощо – значно понизили рівень ефективності роботи пінкертонів.

Але дебілів на таку службу не беруть, хоча й вони засвоїли би правила і норми, які ніколи не будуть піддаватись ревізії й без повного опанування якими ніхто не буде допущений до виконання більш-менш серйозних завдань.

1. Усім, від рядових до найвищих керівників, відомо, що «погоріти» в органах легше за усе «на жінках», але тут найбільше, що загрожує – звільнення.

2. Не чисті на руку детективи часто-густо не можуть втриматись перед спокусою збагатитись із використанням службового становища, але знову ж таки, оберігаючи честь мундиру, справи про розкрадання «спускаються на гальмах», а винного тихенько звільняють, ще й заднім числом.

3. Але усі знать на зубок, кожен день як молитву повторюють, один одному заказують: працівник спецслужби однозначно сяде в тюрму навіть не за вбивство, зґвалтування чи інші тяжкі злочини /тут можливі варіанти/, - він приречений бути засудженим до позбавлення волі, якщо розголосить відомості, що становлять державну таємницю і мають гриф «цілком таємно» або «особливої важливості» (форма допуску № 1, яку мають не більше 3-5% співробітників).

Старший офіцер Кудрявцев, який, за даними розслідувачів, працює у суперсекретному Інституті криміналістики ФСБ та входив в групу осіб, які довго стежили і намагались отруїти Навального, - безперечно, носій інформації із грифом «особливої важливості» та має допуск до держтаємниці Росії за формую № 1.

У мене немає жодних підстав вірити тому, що він став би обговорювати інформацію, яка є складовою державної таємниці, із будь-якою особою, навіть своїм безпосереднім керівником, по відкритому зв’язку, ще й мобільному. Ще й із якоюсь невідомою особою з незрозумілим статусом помічника. Це по перше.

По друге. Якщо Кудрявцев приймав участь у зазначеній операції, він сотні разів чув голос Навального, причому записаний якраз із телефонних розмов. До того ж Навальний (це чітко видно на відео) дикцію, а також силу і тембр голосу не міняв. Психологи переконують, що у спілкуванні людей тембр голосу має не менше значення, аніж зовнішність співрозмовника, його манери й ерудиція.

Співробітник ФСБ, який служить в Інституті криміналістики на відповідальній посаді, має допуск до самих засекречених відомостей і речовин, беззаперечно, знаходиться під контролем внутрішньої безпеки - йому про це добре відомо.

Що був непритомним, чи зовсім страх втратив? Не вбачається таких ознак.

Розслідувачі кажуть, що Навальний перед Кудрявцевим дзвонив ще кільком членам групи по його отруєнню, але ті не піддалися на «розвод». Друзі, ви думаєте, що вони не доповіли про ці дзвінки керівництву, а ті не провели відповідної роботи із підлеглими, у тому числі із Кудрявцевим?

Тепер до Навального. Чому саме він у головній ролі (це ж із самого початку провальний варіант)?

Інакше, як особистий піар, намагання підтримати, а то й збільшити свій рейтинг в контексті майбутньої участі Навального у виборах Президента РФ – пояснити це неможливо.

Не знаю для кого ця вистава, але не для мене - я не лох…

P. S. У війні із Росією був і є на боці України, а у боротьбі Служби безпеки із ФСБ завжди був і буду із українською спецслужбою. Підтримую демократичні рухи в Російській Федерації.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України