05 червень 2023, Понеділок, 19:24

На суд намагаються здійснювати тиск можновладці через депутатів та людей у військовій формі

16 Липня 2016г.
Суд

Найважливішою антикорупційною подією цього тижня стало затримання детективами НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) топ-чиновника «Нафтогазу» С. Переломи та заступника директора Одеського припортового заводу М. Щурикова, яких підозрюють у розтраті коштів Одеського припортового заводу, що призвело до збитків державі у особливо великому розмірі.

Вчора у Солом’янському районному суді міста Києва почалося судове засідання по обранню їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 205 млн. грн, яка відповідає завданому збитку державі.

Ще до початку судового засідання стало зрозуміло, що це саме та велика риба, про яку говорив Генпрокурор Юрій Луценко, затримання та тримання під вартою якої зачіпає інтереси відразу декількох впливових кланів та структур.

З одного боку перед будівлею суду скупчилися народні депутати, які обирались нами для законотворення, хоча й згідно графіку сесії мали б провести цей день на пленарних засіданнях та погоджувальних радах перед майже двомісячними канікулами.

З іншого боку перед будівлею суду зібралися близько 20 людей у військовій формі, схожих на бійців добровольчих батальйонів.

Потім вони, розштовхуючи пресу та телекамери, першими прорвуться до зали суду та намагатимуться витіснити ЗМІ, щоб їм не залишилося місця у залі судових засідань.

Хто ці вояки? Хто надає їм накази? Чому не на виконанні свого військового обов’язку? Яке відношення вони мають до кримінальної справи по розтраті державних коштів?

Цього ж дня до суду приїздив Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Він поки не має жодного процесуального статусу в цьому провадженні. Що він робив у Солом’янському районному суді в робочий час?

Коли процесуальний керівник у цьому провадженні та мій заступник Володимир Кривенко наполіг на тому, що преса таки має право висвітлювати це судове засідання та домігся, щоб її пустили до зали суду, захист С. Переломи заявив клопотання про те, щоб суддя заборонив пресі бути присутній у залі суду.

Суддя А. Макуха, керуючись законодавчими нормами та відповідальністю перед суспільством, відмовив захисту у цьому незаконному, але дуже показовому клопотанні, адже обкрадання кожного з нас потребує тиші...

На суд намагаються здійснювати тиск можновладці через депутатів та людей у військовій формі.

Перелому та Щурикова захищають відразу п’ять наддорогих адвокатів. Показово, що один з них – адвокат відомого Миколи Мартиненка.

Засідання по розтраті коштів ОПЗ буде важке. Воно триватиме сьогодні увесь день, а можливо й завтра.

САП вважає, що для забезпечення безперешкодного розслідування справи, затриманих, враховуючи їхні статки, та можливість впливати на слідство, необхідно тримати під вартою.

Ми бачимо, як стара корумпована система б’ється у судомах та захищає себе з усіх сил, прагнучи не віддати зручних їй людей.

САП та НАБ України триматимуть простих українців, які тяжко та сумлінно працюють у цей непростий для країни час, а не сидять на «газовій трубі», у курсі подій цієї та іншої резонансних справ.

У вашій підтримці – наша сила!

ДАЛІ БУДЕ...

54522537_427706801369613_2023560922248773632_n
Назар Холодницький Назар Холодницький, заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури