Служба в САП зацікавила не лише кадрових прокурорів, але й людей, які ніколи не були пов’язані з прокурорською діяльністю.
Як стверджує заявник, спільні дії вказаної групи осіб координувалися Народним депутатом України Кононенком І.В. та колишнім Президентом України. Результатом злочинних дій є реалізація схеми заволодіння майном ПАТ «Центренерго» шляхом затвердження результатів конкурсу з приватизації належного державі пакету акцій товариства. При цьому кошти в сумі понад 6 млрд грн, що мали б бути отримані від такого відчуження, попередньо незаконно виведено з ПАТ «Центренерго» та конвертовано через підконтрольні суб’єкти господарювання упродовж 2016-2018 років.
Досудове розслідування розпочато за ч. 2 ст. 364 КК України.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура сподівається, що чесність, компетентність, професіоналізм суддів стане запорукою успішної протидії проявам топ-корупції в різних гілках влади, у різних державних установах та у різних сферах діяльності.
Особливо «очікуваною» ця новина стала для підсудних у чотирьох справах (стосовно колишнього прокурора сил АТО, судді з Луганщини, голови Держаудитслужби та міністра інфраструктури), обвинувальні акти в яких передано до суду протягом 2016-2019 років.
Підписано та скеровано Генеральному прокуророві України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та взяття під варту (арешт) народного депутата України Березкіна Станіслава Семеновича за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 та ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 КК України.
Без розгляду наших обвинувальних актів в розумні строки ми будемо нагадувати собаку на ланцюгу – гавкає та кусає, проте не може захистити свого господаря, яким є Український народ від злочинця-корупціонера. Суспільство ж чекає на ЗАКОННЕ та СПРАВЕДЛИВЕ покарання корупціонерів, а не просто шалений PR довкола гучних обшуків, виїмок, затримань чи підозр.
Моя позиція тверда і однозначна – пропозиції народного депутата України Лозового А.С. до проекту вищезгаданого Закону це зміни на догоду злодіям та корупціонерам. Це – небезпечний прецедент і шалений стрибок назад у нашому прагненні до європейського майбутнього та побудови економічно міцної та, насамперед, правової держави, що подолала корупцію.
Мова йде про вчинення злочинів, передбачених частинами 3 та 4 статті 368 Кримінального кодексу України, чинної на час їх скоєння – одержанні хабарів у великому та особливо великому розмірі особою, яка займає особливо відповідальне становище.
Я неодноразово закликав не вірити особам, що обіцяють „вирішити питання” з керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, НАБ України або в інший спосіб допомогти в закритті кримінальних проваджень, що розслідуються детективами Національного антикорупційного бюро України: такі обіцянки – цинічна брехня та банальне шахрайство.
Вже вкотре переконуюся, що протидія зовнішньому агресору та внутрішньому ворогу – корупції знаходиться в нерозривному зв’язку.
САП і НАБ України жодним чином не намагаються монополізувати право на здійснення боротьби із корупцією у державі та вітають будь-які процеси здорової змагальності у вказаній сфері між усіма державними інституціями, але свідоме порушення закону у цій сфері задля отримання певних політичних чи інших «дивідендів» призведе до того, що РЕАЛЬНІ корупціонери, навіть за наявності беззаперечних доказів їх вини, будуть виправдані через порушення правоохоронцями процедури.
Генеральний прокурор України саботує процес притягнення до кримінальної відповідальності одіозного судді
Детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з оперативниками Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали при отриманні хабара у 150 тисяч доларів США начальника відділу Департаменту з управління державною власністю Міністерства аграрної політики та продовольства України
Сьогодні Апеляційний суд міста Києва змінив запобіжний захід для підозрюваних у розтраті державного майна заступника голови правління НАК “Нафтогаз України” С. Переломи та заступника директора ПАТ “ОПЗ” М. Щурикова з утримання під вартою із заставою 205 млн. грн. на домашній арешт.
У нашій роботі є нові здобутки. Є великі очікування на майбутнє, і зокрема на наступний тиждень. Найкраще ситуацію характеризує англійське прислів’я “Little strokes fell great oaks” – “Крапля камінь пробиває”.
Останнім часом я бачу два загрозливі тренди. Перший – коли інші органи прокуратури намагаються передати Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Національному антикорупційному бюро провадження, які не є у нашій підслідності, і другий, ще більш загрозливий, коли інші органи починають розслідувати провадження, які за законом знаходяться у підслідності НАБ України. Гучно рапортують про затримання, роблять «велику PR картинку», оголошують підозри, а потім раптово “згадують”, що це не їхня підслідність і намагаються передати ці справи НАБУ