» Конституційний суд і Україна отримали шанс

29 вересень 2022, Четвер, 15:14

Конституційний суд і Україна отримали шанс

22 Лютого 2018г.
0
Фото: КСУ
Фото: КСУ

21 лютого відбулася важлива і дуже знакова подія у суспільно-політичному житті держави – Конституційний Суд України обрав своїм головою Станіслава Шевчука. Її знаковість зумовлюється тим, що, наскільки я розумію, обрання С.Шевчука головою КСУ не погоджувалось Банковою, котра завжди прагнула контролювати цей орган. Зокрема, через свого голову.

Обрання нового голови КСУ дає шанс цій державній інституції стати справжнім захисником Конституції.

Мені вже доводилось говорити, що компетенція КСУ дозволяє йому «ставити на місце» будь-якого суб’єкта владних повноважень – президента, парламент, уряд (коли вони виходять за межі конституційного поля. Або навпаки – «не ставити», «заплющуючи очі» чи навіть прислужувати...

ЗЛОЧИННА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯНУКОВИЧА ТА ЙОГО НАЙБЛИЖЧОГО ОТОЧЕННЯ: ХТО ПОКАРАНИЙ?

Все залежить від самого Суду. Від тих, хто до нього входить. Безперечно, повноваження голови Конституційного суду України є обмеженими: в сенсі впливу на прийняття рішень – формально-юридично вони зводяться до чисто організаційних функцій. Тим більше, коли склад КСУ є, м’яко кажучи, вельми неоднозначним.

Але на практиці багато чого залежить і від Голови.

ПРИСТРАСТІ ЗА КОНСТИТУЦІЙНИМ СУДОМ

У будь-якому разі Конституційний суд і Україна отримали шанс.

Чи скористається ним КСУ ним? І чи дадуть йому ним скористатися?! Це стане зрозумілим уже найближчим часом.

Наразі хочу привітати Станіслава Володимировича з обранням на відповідальну посаду. Бажаю, щоб до його знань та авторитету - додалась ще й державницька мудрість.

І досвід гідно тримати удари! А те, що вони будуть, можна не сумніватися. Бо посада досить висока. І орган надто впливовий.

Головне, що потрібно для державного діяча – це постійне відчуття відповідальності за справу, принципова позиція і державний інтерес - у пріоритеті.

СМИ СТАЛИ ИЗВЕСТНЫ ПОДРОБНОСТИ ИЗБРАНИЯ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ КОНСТИТУЦИОННОГО СУДА

168972
Віктор Трепак Заступник Генерального прокурора, колишній перший заступник Голови СБУ – начальник Головного Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБ України, кандидат юридичних наук