12 квітень 2024, П'ятниця, 14:41

“Охрана-отмєна” – гімн української влади

20 Листопада 2020г.
123256239 2716551648597410 7801309070028750933 O

Василь Вовк

Якщо останнім часом для успіху пісні не важливо мати логіку в словах і нотах, то для ефективного державного управління тексти рішень й процес їх імплементації мають бути чіткими, продуманими, виваженими, прорахованими на кільканадцять кроків наперед. Адже систематична відміна управлінських рішень чи неможливість їх впровадження в життя – це не тільки шкода авторитету влади, це гальмування розвитку держави та зневіра людей у можливостях її керівництва.

Сьогодні супермаркетівська фраза «охрана - отмєна» частіше звучить у владних кабінетах, ніж у залах торговельних комплексів.

1. «Державна служба спеціального зв’язку 19 листопада 2020 року вирішила скасувати тендерні процедури щодо модернізації супутникового зв'язку на суму 32 млн. грн. у літаку, яким користується президент Володимир Зеленський та інші високопосадовці…, а зазначені кошти пропонується передати в фонд боротьби COVID-19» - ЗМІ. Зрозуміло, що рішення про тендер і його відміну приймались не Держспецзв’язком, а на вулиці Банковій.

Із-за чого ж стався розворот на 180 градусів?

а) Не зважили на складну ситуацію із коронавірусом, напругу в суспільстві й агресивні настрої людей, які дізнались про трату коштів на що завгодно, тільки не на захист життя й здоров’я громадян України;

б) Тема «засвітилась», тому доля відкату (традиційно 30%, у даному випадку – 9.6 млн. грн.) опинилась під серйозною загрозою.

2. ДБР скасувало допити лідерів Майдану через коронавірус – сайт відомства. Зрозуміло, що ці слідчі дії були відмінені не Державним бюро розслідувань, а Банковою.

Аргумент «у зв’язку із поширенням епідемії COVID-19» не приймається, оскільки м. Київ у день вручення повісток лідерам Майдану й на дату скасування допитів знаходився в одній і тій самій карантинній зоні. Більш того, слідчі й процесуальні дії в інших кримінальних провадженнях не зупинялись.

Із-за чого ж тоді?

а) Забули урядовці й правоохоронці (усі без виключення називають себе патріотами) про наближення Дня Гідності й Свободи, який дав їм владу і закріпив погони на кітелях з українською символікою. Не прорахували можливу реакцію суспільства на свої дії, які об’єктивно викликають асоціації із заходами силовиків часів Януковича.

б) Забули вони, як уміло використовує такі ситуації Петро Порошенко та його однопартійці для підняття своїх рейтингів й одночасного на пониження довіри до чинного Президента та формування негативного іміджу нинішньої влади.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України