22 лютий 2024, Четвер, 09:45

Про справу О. Клименка та “замовну” брехню

30 Серпня 2016г.
777

Визнаю, що сьогодні в ЗМІ, особливо в інтернет-виданнях, блукає дуже багато відверто неправдивої, в т.ч. і наклепцької, в більшості своїй – проплаченої, інформації і тому не вважаю за потрібне її постійно спростовувати.  Але, вибачте, вже набридло чути надумані звинувачення в сторону ГПУ за часів в.о. її керівника О. Махніцького, не дивлячись на те, по квоті якої політичної сили він був призначений на цю посаду.

Тому, хочу прокоментувати інформацію про те, що, начебто, Генпрокурором О. Махніцьким у свій час не було вжито заходів до притягнення до кримінальної відповідальності колишнього Міністра доходів і зборів Уряду Януковича-Азарова – Олександра Клименка за вчинені злочини та не було арештовано його майно, нажите протиправним шляхом.

Категорично заявляю, що саме при Олегу Махніцькому, який перебував на цій посаді (зверніть увагу) приблизно 3 місяці, було зареєстровано як мінімум два чи навіть три кримінальні провадження, які стосувалися протиправної діяльності О. Клименка, в тому числі щодо зловживання ним своїм службовим становищем та ухилення від сплати податків при прийнятті рішень щодо створення та діяльності на території України так званих «програмних підприємств», що заподіяло значної шкоди державі. За результатами розслідування цих фактів вже 29.04.2014 р. йому було оголошено підозру у скоєнні цих злочинів, після чого в травні т.р. він був оголошений в розшук.

Окрім того, слідчими ГПУ вже на той момент були відшукані величезні суми коштів на рахунках його рідного брата та дружини, які складали сотні мільйонів гривень (приблизно 800 млн. грн.) і більше 6 млн. доларів США, що явно перевищувало суми коштів, зазначених в їх деклараціях. Зазначені кошти за клопотаннями слідчих ГПУ та за рішенням суду були арештовані, що дало законні підстави висунути О.Клименку додаткову підозру у вчинені злочину, передбаченого ст. 209 ч. 3 КК України (відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом). Ця інформація є публічною та не являється таємницею досудового розслідування.

Наскільки активно розслідувались ці провадження після мого відсторонення від керівництва ГПУ в серпні 2014 року, тобто 2 роки тому, мені достовірно невідомо.

18485508 432765090437116 7143097823702655490 N
Олексій Баганець Екс-заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, адвокат