28 травень 2024, Вівторок, 08:12

Паралелі

8 Вересня 2017г.
Снимок экрана 2017 09 09 в 02.24.06

Олена Мельник, Резонанс

Нещодавня «контрибуція» бандитської каси на понад мільйон умовних одиниць знову надихнула на тему "злодіїв у законі". Не тих, яких щотижня показово депортують із України. А саме тертих вовків. Як Антимос Кухілава, котрий повернувся до Одеси точнісінько після звільнення губернатора Саакашвілі.

Як повідомляв Резонанс, кримінальний авторитет номер один (маю на увазі не політичне, а злочинне середовище) урочисто в’їхав у місто торік 30 грудня - за легальними документами, які йому повернув Верховний суд України ще 2013 року.

Хоча мої компетентні грузинські джерела стверджують, що Антимос і досі має громадянство Грузії...

Як різдвяний подарунок - Генеральна прокуратура України відкрила фактове кримінальне провадження. Про надання до Одеського окружного адміністративного суду 2011 року підроблених документів. У результаті цього чоловік, знаний як "злодій у законі" на прізвиська Антік або Дід, незаконно набув українське громадянство. 

Коротко нагадаю власне фабулу справи, що бере початок від 2006 року. Тоді, за матеріалами спецпідрозділу міліції по боротьбі з оргзлочинністю (ГУБОЗ), прокуратура порушила кримінальну справу проти екс-начальника паспортної служби Макарівського району Київщини. Капітана міліції звинуватили в тому, що він протиправно легалізував в Україні понад 100 осіб, серед яких і грузинські «злодії в законі» Шуша Руставський, Шакро Молодий та Антимос Кухілава. Останній потім оформив документи про втрату вже українського паспорта. Після чого не менш відомий ніж Печерський у Києві - Приморський райсуд Одеси - зобов'язав вітчизняне МВС видати йому новий документ.

І лише через три роки - у травні 2009 року Кухілаву депортували з України за порушення паспортного режиму на підставі постанови того ж Приморського суду Одеси. Перед цим Вищий адміністративний суд скасував рішення, згідно якого українське громадянство Антимоса було визнано законним. Правда, замість Грузії той опинився у Турції, але це зовсім інша історія...

Відтак, прокинувшись після новорічних свят 2017 року, Головне управління Національної поліції в Одеській області розпочало розслідування за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) Кримінального Кодексу України. Під процесуальним керівництвом прокуратури.

А тепер питання до знатоків: вгадайте, а де зараз вищезгадане кримінальне провадження? У суді?! Чи досі розслідують - без зайвих слідів у Єдиному державному реєстрі судових рішень?!

І де ж нарешті сам Антимос?

Мабуть, там де і Серго Глонті, відомий серед криміналітету як Гуга. Ще 2007 року він відмовився від громадянства Грузії. Утім іншого так і не отримав, попри те, що має в Україні дружину та двох дітей. Гуга знаний і як "невловимий Джо". У нашій країні вперше його відправили за грати ще далекого 2008-ого. Торік правоохоронці його знову затримали у Києві. Але замість Угорщини, де розшукували Серго Глонті за злочин, він якимось дивом опинився в Одесі.

А от тепер про паралелі. З іншою справою щодо українського громадянства відомого грузинського політика. Його анонсоване повернення через Львівську область не один тиждень залишається топ-темою, тому повторюватись не буду.

Натомість маю визнати: при всій неоднозначності постаті Міхаела Саакашвілі - його команда таки знала, де раки зимують. А саме - "короновані" кримінальники та їхні банди. Екс-керівниця Нацполіції навіть заявляла про зв‘язок між "злодіями у законі" та російською ФСБ.

Утім, схоже, навіть кремлівська "авторитетна" агентура для постмайданної влади видається не такою небезпечною, чим учорашній політичний побратим. Судячи з укріплень обороноздатності окремих ділянок західного кордону, 10 вересня там очікують на прорив кількох десятків диверсійно-розвідувальних груп, а не екс-фаворита Банкової.

ДАЛІ БУДЕ...

13260089 1013484595354637 523691465419455425 N
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс