13 квітень 2024, Субота, 14:57

Непокаране зло

8 Жовтня 2019г.
214330

Питання незаконних, злочинних та корупційних дій в системі правоохоронних органів нині є надзвичайно актуальним. На превеликий жаль, адвокати все частіше у своїй роботі зіштовхуються з бездіяльністю та перевищенням службових повноважень представниками правоохоронних органів у кримінальних провадженнях. Це незаконні обшуки, неправомірні затримання, незаконні арешти майна та блокування роботи бізнесу. Численні порушення норм КПК при проведенні слідчих, процесуальних дій є сталою практикою, де грубо порушуються права та свободи громадян.

Повертаючись до аналізу дій працівників Генеральної прокуратури України, що описані у Висновку службового розслідування щодо можливих порушень вимог кримінального процесуального законодавства у кримінальних провадженнях -- вбачається систематичне порушення вимог КПК, ЗУ «Про прокуратуру» та інших норм чинного законодавства.

Насамперед варто наголосити, що дійсно були зафіксовані факти беззаконня, що панує в системі органів прокуратури. Та вкрай лояльного ставлення щодо встановлених неправомірних дій з боку Генеральної інспекції ГПУ, що є бездіяльністю та кримінально-караним діянням.

Те, що Комісія вирішила обмежитись лише дисциплінарною відповідальністтю, свідчить про покривання посадовцями вищого рівня явно злочинних дій представників органів прокуратури та слідства. Це надає їм можливість і далі діяти поза правовим полем, залишаючись безкарними навіть  за такі грубі порушення.

Як відомо, непокаране зло завжди повертається сильнішим.

Вважаю, що представники правоохоронного органу, які виконували слідчі, процесуальні дії не в порядку та не у спосіб передбачений Кримінальним процесуальним законом України, тобто у його порушення, - повинні понести саме кримінальну відповідальність. Так само, як і посадовці зі складу Комісії Генеральної інспекції ГПУ, у діях яких вбачаються ознаки бездіяльності.  “Дисциплінарна відписка” доводить саме покривання незаконних дій та вчинення членами цієї комісії кримінального злочину.

Виходячи з наведеного, витікає один єдиний висновок:  у системі вітчизняних правоохоронних органів не буде прозорої та некорумпованої діяльності доти, доки самі правоохоронці не навчаться суворо дотримуватись букви Закону, та сумлінно виконувати свої посадові та службові обов’язки щодо громадян. Без цього взагалі не має сенсу вести мову  про ефективну боротьбу зі злочинністю.

Фігуранти даної справи неодмінно повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності, як і ті, хто покривав такі дії.

Лише така послідовність дій засвідчить старт перезавантаження системи правоохоронних органів та відкриє можливості для відновлення законності та справедливості в Україні.

ТЕСТ НА ОЧИЩЕННЯ. ЧИ КОЛЕКТИВНЕ ДЕЖАВЮ?!

71679034 561926641236980 6098906714835255296 N
Лариса Криворучко Адвокат, кандидат юридичних наук, член Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ