» Реакція

04 жовтень 2022, Вівторок, 15:56

Реакція

24 Липня 2017г.
0
1254571

Слово «реакція» (за академічним тлумачним словарем) має декілька значень. Зокрема, це може бути дія або вчинок у відповідь на яку небудь дію (вчинок). А може визначатися як «активний опір суспільному прогресові з боку відживаючих або переможених класів, їхніх партій чи політичних угруповань; політичний режим, установлений для збереження і зміцнення старих суспільних порядків, для придушення прогресивних сил».

У випадку, коли Басманний суд Москви прийняв рішення, як повідомляє Слідком РФ, «про заочний арешт колишнього в.о. генпрокурора України Олега Махницького і його першого заступника Миколи Голомші» ці обидва тлумачення вірні.

У 2014 році я направляв діяльність Генеральної прокуратури України, як перший заступник Генпрокурора, щодо відкриття кримінального провадження у березні цього ж року проти командувача Чорноморського флоту Російської Федерації Олександра Вітка за підбурювання до державної зради, а також організацію диверсій щодо військових України.

Діяльність Вітка та його підлеглих багато в чому визначила успіх окупації путінськими «зеленими чоловічками» Криму. Щодо його протиправної по відношенню до України діяльності було зібрано достатньо доказів, всі вони задокументовані. Двадцять другого квітня 2014 року Вітко (через кур’єра) отримав підозру в скоєнні особливо тяжких злочинів проти України. У зв’язку з тим, що адмірал ухилився від відповідальності і уникав органів слідства, Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання командувача Чорноморським флотом Росії віце-адмірала Олександра Вітка.

Незважаючи на те, що злочинець до цих пір переховується від української прокуратури і органів карного розшуку Національної поліції (яка має доручення затримати його), вважаю, що справедливість буде поновлена і путінський адмірал отримає по заслузі.

Крім того, за час мого перебування у Генеральній прокуратурі була відкрита ще низка кримінальних проваджень проти путінських агресорів.

З того часу пройшло понад три роки. І ось Басманний суд виносить свій вердикт по відношенню до мене. Чому це сталося саме зараз?

Наводячи визначення слова реакція з тлумачного словника, я хотів підкреслити одну з особливостей нинішнього путінського режиму. У Кремлі територію колишнього Радянського Союзу продовжують параноїчно вважати своєю. За цією безсилою, але наполегливою логікою Путін і його посіпаки приймають інколи досить абсурдні з точки зору міжнародного права (від якого РФ відмовилась) рішення. Але в публічному просторі такі заяви ще мають розголос (особливо для росіян) і тішать самолюбство кремлівських лизоблюдів.

З іншого боку, такий випад по відношенню до мене несе чіткий персональний меседж. Очевидним є те, що у Кремлі досить пильно відслідковують політичну і взагалі внутрішню ситуацію в Україні. І повз око путінських технологів не могло пройти зростання впливу в українському суспільстві політичної партії «Патріот», яку я маю честь очолювати.

Патріоти України зламали Путіну і його кліці всі плани щодо захвату і поневолення України у 2014 році. Патріотичний рух за свободу і незалежність – це те, що жоден кремлівський технолог не зміг прорахувати, доповідаючи «кооперативу «Озеро» наслідки агресії проти нашої незалежної держави. Патріотичне підняття суспільства викликає роздратування, а незабаром викликатиме і розпач серед верхівки РФ. Патріоти незалежної України і, зокрема, політична партія «Патріот» доведуть розпочату справу до логічного завершення і спільними зусиллями українського суспільства і держави знищать путінських агресорів.

…Чи жалкую я про свою діяльність на посаді першого заступника Генерального прокурора України у 2014 році? Ні про що, крім одного – не встиг відкрити кримінальне провадження проти міжнародного злочинця, реакціонера і ретрограда, який оманним шляхом займає посаду президента Російської Федерації Владіміра Путіна.

Сподіваюсь, що цей недолік виправить Міжнародний кримінальний суд ООН у Гаазі.

_DSC5573
Микола Голомша Перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік), професор права, доктор філософії в галузі державного управління, заслужений юрист України