27 квітень 2024, Субота, 05:41

Про результати роботи прокуратури Луганщини

16 Вересня 2020г.
Photo 2020 09 16 14 49 16

Олексій Ляшенко 

За процесуального керівництва прокуратури Луганської області завершено досудове розслідування у понад 9 тис. кримінальних проваджень (+30%).

На 30,8% більше до суду скеровано обвинувальних актів у бюджетній сфері (39 проти 27).

До суду спрямовано 11 обвинувальних актів щодо 42 осіб у кримінальних провадженнях з ознаками ОГ та ЗО (за весь минулий рік - 9 щодо 27 осіб).

У порівнянні з минулим роком, сума вилученої неправомірної вигоди зросла у понад 12 разів та становить більше 650 тис. грн.

З ознаками корупції до суду спрямовано 68 кримінальних проваджень (32 щодо хабарництва). У вказаній сфері до кримінальної відповідальності вже притягнуто 73 особи.

У 3 рази більше направлено до суду обвинувальних актів про злочини у земельній сфері (12 проти 4) та у сфері охорони лісів.

На третину збільшилась кількість розкритих та направлених до суду умисних вбивств (13 проти 10), у т.ч. 1 вчинене у 2014 році.

Слідчими СБУ закінчено з направленням до суду 58 проваджень, що є 2 показником у державі.

Як результат, рівень кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення становить 21,1 та є найнижчим по державі (61,2).

Також необхідно виділити позитивну динаміку у розгляді кримінальних проваджень судами. Станом на 7 місяців вже розглянуто 2735 КП з 2117 направлених, тобто прокуратурою зменшується залишок КП у судах, що сприяє зменшенню загального навантаження на прокурорів.

Окрім цього, закінчено досудове розслідування у ряді резонансних кримінальних проваджень із підвищеним запитом суспільства на справедливість, що позитивно сприяло укріпленню довіри суспільства до прокуратури та підвищенню її іміджу.

У сфері державної та комунальної власності здійснюється досудове розслідування у КП щодо майна ДП «Конярство України», яке набуло суспільного резонансу.

За активної та принципової позиції прокуратури надалося за можливе попередити викрадення врожаю 4 філій підприємства на суму більше 70 млн. грн. з боку ТОВ «Діброва», ТОВ «Олімпіас Груп».

Актуальною для регіону залишається питання порушення прав громадян у сфері виборчого законодавства.

Так, виявлено та розслідувано факт підкупу виборців під час проведення передвиборчої компанії позачергових виборів депутатів Верховної Ради України. За ч. 4 ст. 160 КК України особі повідомлено про підозру, виконуються вимоги ст. 290 КПК України.

Також триває досудове розслідування за фактом підготовки до підкупу виборців на території області з боку політичної партії «Наш край», тобто розслідування т. зв. «Сахарної сітки» (ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 160 КК України).

Документування збройного конфлікту.

Вперше в державі до позбавлення волі на 10 р. 6 міс. засуджено організатора та трьох учасників НЗФ РФ, які у складі ОЗГ чинили збройний опір ЗСУ та порушували закони і звичаї війни.

На території області попереджено вчинення низки терористичних актів (підрив будівлі 59-го Військового шпиталю та на залізничній станції Рубіжне), а також диверсії – підриву двох резервуарів з аміаком на території ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ». Затриманим особам повідомлено про підозру, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, слідство триває.

Направлено до суду для розгляду по суті обвинувальний акт за ч. 1 ст. 111 КК України (Державна зрада) щодо мешканця м. Сєвєродонецька, який за завданням спецслужби РФ здійснював вербування військовослужбовців ЗСУ та збирав відомості, що становлять державну таємницю.

Вагомих результатів досягнуто у бюджетній сфері.

Так, повідомлено про підозру начальнику Управління утримання доріг обласної адміністрації, діями якого завдано збитки на 3,3 млн. грн. при будівництві мосту на КПВВ «Станиця Луганська» (ч. 2 ст. 367 КК України).

У резонансному кримінальному провадженні щодо будівництва будинку у м. Рубіжне для переселенців, слідчим шляхом вже встановлено збитки державі на суму більш 18 млн. грн. із підтвердженням їх подальшої легалізації.

У кримінальному провадженні щодо посадових осіб відділу освіти Лисичанської міської ради, експертним шляхом встановлено факт штучного завищення спожитої теплової енергії закладам освіти на суму 4,5 млн. грн.

Також, у кримінальному провадженні щодо розтрати бюджетних коштів на заходи з охорони підземних вод, слідчим шляхом встановлено збитки на 3,5 млн. грн. Установлено причетність до вчинення розтрати двох колишніх заступників губернатора та начальника Департаменту екології ЛОДА.

Вищевказані провадження готуються для їх передачі в НАБУ.

У сфері протидії корупції та хабарництву повідомлено про підозру службовій особі Міністерства у справах ветеранів України, яка із спільником вимагали від пораненого ветерана АТО неправомірну вигоду на загальну суму 360 тис. грн. за встановлення групи інвалідності та отримання соціальних виплат.

Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою учасників ОЗГ у складі начальника Держгеокадастру у Луганській області та його підлеглих, які організували схему отримання неправомірної вигоди. Задокументовано 17 епізодів отримання коштів на суму близько 100 тис. грн. (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

У лісовій сфері до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням головного лісничого ДП «Кремінське ЛМГ» за
ст. 246, ч. 3 ст. 365 КК України, який на території об’єктів природно-заповідного фонду організував незаконну порубку 9 тис. дерев, завдавши державним інтересам збитків понад 11 млн. грн., (що є найбільшою встановленою шкодою в державі у злочинах цієї категорії).

У земельній сфері до суду скеровано обвинувальний акт стосовно головного спеціаліста відділу контролю Держгеокадастру, який вимагав та одержав неправомірну вигоду у сумі 55 тис. грн (за невжиття заходів державного контролю щодо додержання вимог земельного законодавства, за ч. 3 ст. 368 КК України).

Щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів.

Майже на 25% покращились, у порівнянні з минулим роком, результати у боротьбі з незаконним поводженням з наркотиками, на третину у боротьбі зі збувачами наркотичних засобів.

До суду скеровано 300 обвинувальних актів про злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, з них 38 – стосовно збувачів, у тому числі 3 стосовно 9 учасників ОЗГ.

З початку року виявлено та знищено понад 50 тис. кущів конопель, 800 кущів маку, вилучено понад 11,3 кг наркотичних засобів, 1,2 кг психотропних речовин та 103 грами сильнодіючих лікарських засобів.

На особливому контролі перебуває діяльність правоохоронних органів щодо виявлення зброї та боєприпасів.

Так, до суду скеровано 166 кримінальних проваджень вказаної категорії.

До суду спрямовано обвинувальний акт стосовно двох осіб, які намагалися вивезти із зони проведення ООС 7 кулеметів, 3 гранатомети, понад 3,4 тис. патронів різного калібру, 41 магазин до кулеметів.

У поточному році з незаконного обігу вилучено 56 одиниць вогнепальної зброї (17 гранатометів, 4 пістолети, 1 карабін, 6 револьверів, 7 кулеметів, 4 обрізи, 3 автомати, 1 вогнемет, 7 стартових пістолетів, 6 саморобної зброї), 325 кг вибухових речовин 6 мін, 146 гранат, 61 запал та детонатор, понад 18 тис. набоїв різного калібру, 99 артилерійських снарядів.

У сфері представництва задоволено позовних заяв на майже 123 млн. грн.

У бюджетній сфері заявлено позови про визнання недійсними 5 договорів закупівель товарів і послуг за бюджетні кошти на суму 42,5 млн. грн., вже попереджено витрачання бюджетних коштів у сумі 1,05 млн. грн. (2 місце по державі).

Крім цього, задоволено позов про повернення водосховища загальнодержавного значення та земельної ділянки під ним площею 198,7 га, вартістю 95,6 млн. гривень.

Заявлено позов про повернення водного об’єкта та земельної ділянки під ним площею 121 га, вартістю 10 млн. грн.

Також, на цей час готуються позови про визнання недійсним договору закупівлі будівельних робіт за бюджетні кошти на суму 7 млн. грн., про повернення водного об’єкту площею 70 га та про визнання права комунальної власності на будівлю площею 600 м2.

Вагомих результатів досягнуто у сфері ювенальної юстиції.

Так, судами задоволено 19 позовів (3 місце у державі) на 3,1 млн грн.
Попереджено вибуття з державної (комунальної) власності коштів на суму 4,6 млн. гривень (2 місце по Україні). Як приклад, судом визнано недійсним рішення тендерного комітету та укладений договір закупівлі робіт на капітальний ремонт будівлі Марківської гімназії на суму 4,6 млн. грн.

Реально виконано судових рішень на суму 2,6 млн. грн. (98,5%) - 3 місце по Україні.

ПРОКУРОР ЛУГАНЩИНИ ОЛЕКСІЙ ЛЯШЕНКО: ВСЯ ДОКАЗОВА БАЗА УЧАСТІ РФ У ЗБРОЙНІЙ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ АКУМУЛЮЄТЬСЯ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

82476791 171492713937988 4184475121961926656 O
Олексій Ляшенко Експрокурор Луганської області. Проходив службу у військових прокуратурах Харківського та Сумського гарнізонів Центрального регіону України, 31-й військовій Південного регіону України, з травня 2017-ого до грудня 2019-ого –  військовий прокурор Луганського гарнізону Об’єднаних сил. Учасник бойових дій.