05 грудень 2024, Четвер, 08:53

Щодо інформації ЗМІ про ДТП за участі Петра Димінського

13 Грудня 2017г.
Щодо інформації ЗМІ про ДТП за участі Петра Димінського

Учора вітчизняні ЗМІ, з посиланням на речницю Генеральної прокуратури України Ларису Сарган, поширили інформацію про те, що за кермом автомобіля, який скоїв смертельну дорожньо-транспортну пригоду на Львівщині, перебував П.Димінський.

Вказані повідомлення дуже нагадують пов’язану із розслідуванням даного кримінального провадження інформацію, яка була оприлюднена керівниками правоохоронних органів наприкінці серпня поточного року.

Нагадаю, що тоді керівниками правоохоронних органів суспільству було вкинуто інформацію про наявність висновків експертиз, які беззаперечно доводили, що автомобілем керував не підозрюваний Б.

ПЕТРО ДИМІНСЬКИЙ НЕ ОТРИМУВАВ ПОВІСТКИ НА ДОПИТ

Але, незважаючи на наявність таких заяв високопосадовців, прокурор під час розгляду апеляції підозрюваного Б. в засіданні Апеляційного суду заявив, що не має інформації про такі висновки експертиз і наполягав на утриманні під вартою підозрюваного Б., а сам підозрюваний Б. упродовж тривалого часу був обмежений у правах внаслідок обраного запобіжного заходу.

Всім зрозуміла причина появи таких повідомлень – на фоні повного хаосу в правоохоронній системі держави суспільству необхідно показати “досягнення” правоохоронних структур в боротьбі з корупціонерами, олігархами, представниками “злочинної влади”, тощо.

Викликає подив чому правоохоронці не повідомляють з таким запалом про наявну в даному кримінальному провадженні ухвалу Печерського районного суду м.Києва від 27 листопада 2017 року, якою задоволено заяву сторони захисту про відвід 11 експертів із експертних установ МВС України, якими проведено близько 30 експертиз. А між іншим, однією із причин задоволення відводу експертів явилось те, що жоден з експертів, слідчий, прокурор не змогли пояснити хто ж із них повідомив результати експертиз, які були оприлюднені їхніми керівниками у ЗМІ.

На даний час не відомо які докази зібрано в даному кримінальному провадженні, але за викладених обставин є дуже великі сумніви в тому, що суд визнає зібрані таким чином докази, зокрема, висновки експертиз, допустимими.

Винуватість осіб у вчиненні кримінальних правопорушень не може оцінюватись на підставі заяв, від кого б вони не виходили. Для цього існують вимоги кримінально-процесуального закону, які є обов’язковими для всіх і тільки суд може встановити винуватість особи у вчиненні кримінальних правопорушень.

Проте порушення Закону повинні та будуть мати свою оцінку і перед Законом доведеться також відповідати, в тому числі тим, хто нехтує вимогами кримінально-процесуального закону, маніпулює громадською думкою.

Джерело

Микола Лисий
Микола Лисий Адвокат, екс-Військовий прокурор Західного регіону України